Обявиха прогнозата за времето за следващите дни, по-добре не прибирайте якетата

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
21:09 / 06.05.2024
2231
През следващите дни въздушната маса над страната ще е нестабилна. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, ще има и условия за градушки.

На места в Западна и Централна България валежите ще са временно интензивни и значителни по количество. Вятърът ще се ориентира от североизток, в източните райони ще е умерен до силен и там валежите ще са по-слаби и на по-малко места. В сряда минималните температури ще бъдат между 10° и 15°, а максималните - между 21° и 26°, в четвъртък и петък дневните ще се понижат значително и максималните навсякъде ще са под 20°.

В събота и неделя ще бъде предимно слънчево, след обяд над планините с развитие на купеста облачност, но вероятността за валежи е малка. Вятърът ще отслабне, в много райони и ще стихне, в неделя ще се ориентира от юг. Температурите ще се повишат с 4-5 градуса.

В понеделник отново над много райони ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и се повишава вероятността за краткотрайни валежи и гръмотевични бури на повече места в страната.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Видеокадри са запечатали последните часове от живота на Магдалена...
Служители на БЧК са загиналите в катастрофата край Монтана
Синдикатите: Увеличаването на пенсионната възраст е категорично н...
Стоилка Арсова: Няма да има промени при картовите и платежните оп...
Добра новина за хората с просрочени задължения
Иван Бакалов: Звъняха ми от Първо РПУ с чуждестранен номер с код ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).