Подозират, че други наши лютеници са бъкани с наркотик!

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (7)
08:53 / 06.01.2017
1668

Веществото, което е открито в лютеницата, има сънотворно действие и такова, подобно на това, което има в марихуаната. Това заяви в ефира на Нова телевизия д-р Сергей Иванов от Асоциация "Активни потребители".

Вчера, веществото олеамид е открито в лютеница, произвеждана и разпространявана у нас от фирма "Идеал продукт" от Перущица.

"Взели сме от една партида проба, не сме търсили фирмата за обяснение. Има подозрение и за други марки лютеници, просто не сме ги изпитвали по този показател", разясни още д-р Иванов.

"Изследването е направено в България, но изпратихме и проба за потвърждение в Белгия. Наложи се да изчакаме два месеца, докато получим потвърждение", разкри още експертът. 

"Най-вероятно се каса за замърсяване, попаднало от машината. Има практика да се внася доматено пюре от различни краища на света - възможно е така да се е получило", допусна той.

Веществото олеамид е токсично и се влага в пластмаси и смазки. Страничните му действия са две: като приспивателно и като наркотик, който въздейства на същите рецептори, на които въздейства и марихуаната.


Виж коментарите (7)
Още новини от Национални новини:
Времето полудява
Четвърта жертва на катастрофата от снощи
Николай Попов: Арогантността на тези татуирани вандали е диагноза...
Последната снимка на Любен Дилов-син от Италия разкри неподозиран...
Граждански гняв след трагедията с трима загинали в София: Появиха...
Илиана Раева разпали мрежата с мощен апел: Децата със специални н...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).