Подписват договор за доставка на свежо ядрено гориво за 5-и блок на АЕЦ "Козлодуй"

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
19:50 / 21.12.2022
787
Ще бъде подписан договор за доставка на свежо ядрено гориво за 5 блок на АЕЦ "Козлодуй", информира пресцентърът на Министерството на енергетиката.



Договорът ще бъде подписан на 22-ри декември 2022 година от Георги Кирков – изпълнителен директор на АЕЦ "Козлодуй", и Азиз Даг – управляващ директор на Уестингхаус Електрик Швеция АВ.

Споразумението е в изпълнение на съгласуваната с Агенцията по доставките (ESA) към ЕВРАТОМ програма на АЕЦ "Козлодуй" за диверсификация на доставките на свежо ядрено гориво и в съответствие с решението на Народното събрание на Република България от 09.11.2022 г. за ускоряване на процеса за осигуряване на алтернативен доставчик.

В тази връзка подобно споразумение се подготвя и с френската Фраматом за доставка на гориво за шести блок. С това ще се постигне пълна диверсификация и сигурност на доставките.

Събитието ще се състои в 10:30 ч., в зала "Триадица“ 2 на Гранд хотел София.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Външно с важно предупреждение след ракетни удари на хутите срещу ...
Арестуваха боса Пешо Калашника в "Студентски град"!
Ботьо Ботев за убийството в Хасково: Възникнал е скандал между Ив...
Детето, хвърлено от мост в Луковит: Мъжът ме преследваше с малка ...
"Нашият реаниматор е направил всичко необходимо": Директорът на б...
Община Поморие: Няма нефтени разливи по плажовете


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).