Пощенските станции се превърнат в чейндж бюра?

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
13:58 / 16.08.2024
1529
Когато страната ни приеме еврото, хората от селата, които имат левове в брой, ще трябва да разчитат на пощите, за да ги обменят. Обещанието е това да стане без комисионна. Работят ли обаче всички пощи?

Когато България въведе еврото, то ще дойде и в с. Долна Бешовица. Пощата в селото работи само два пъти в седмицата и е в окаяно състояние.

"Ние с българските пари не може да се оправим, та с евро ще се оправим. Като го наложат, ще трябва да се преустройваме“, казва пред bTV Тотка Павлова, жител на селото.

Който има пари в брой и живее в малко населено място без банка, ще си обменя левовете в евро в пощата.

"Обмяната ще може да се извършва до хиляда лева на каса на пощенска станция. По-големи суми от 1000 до 10 000 ще могат да бъдат обменяни при заявка“, казва Цветилия Стоилкова, директор на "Български пощи“.

Пощата в село Горна Кремена е една от 2230 станции у нас.

"Навсякъде е обградено с камери и пощата попада в обсега на камерите, така че сигурността за пощата от наша страна е подсигурена“, казва кметът на селото.

Специалисти обръщат внимание, че при евро най-често се фалшифицират най-масово употребяваните банкноти – от 20 и 50.

"Водният знак е изтъняване в банкнотата, когато погледнете нагоре трябва да виждате, че банкнотата по-скоро прозира. Често фалшифицираните банкноти са с нарисуван воден знак, тоест имитират водния знак, но когато погледнете внимателно, виждате че няма изтъняване самата банкнота. Другото нещо е релефът - фалшифицираните банкноти много рядко имат добър релеф. Третото нещо е холограмата на банкнотата, която под светлината трябва да играе и да е като дъга, вместо да е нарисувана и когато завъртите банкнотата под светлина да няма промяна в светлосенките на самата холограма“, казва Макс Баклаян, който е собственик на бюро за обмяна на валута.

Банките ще превалутират левовите ви сметки в евро автоматично.

Виж коментарите (0)

Още по темата (659):
01.05.2025 Страховете от влизането ни в еврозоната: Оставаме безгласна буква?
01.05.2025 Предлагат валутният курс на лева да бъде фиксиран към долара вместо към
еврото
29.04.2025 Ето кои стоки и услуги няма да подлежат на двойно обозначение на цените при влизането на България в еврозоната
25.04.2025 Много лоша новина за цените на жилищата след влизането ни в Еврозоната
25.04.2025 България в еврозоната: Каква ще е промяната при касовите бележки?
25.04.2025 Финансист за еврото у нас: Обмяната на пари в офисите на пощите би могла да бъде предпоставка за пране на пари
Още новини от Национални новини:
Тежка катастрофа с трима загинали на входа на Монтана
КРС даде срок от 7 дни на "Виваком" и "А1"
Мирослав Беляшки се сдоби с обвинение
Държавните предприятия и търговските дружества с държавно участие...
Подгответе се: По-скъпо ще ни струва почивката в Гърция тази годи...
Радев за 1 май: Трудът не бива да е сведен до средство за оцелява...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).