Оптимистична новина се роди днес за една от българските институции. Най-ниско е разпространението на заразата от ковид в българската армия. Това съобщи пред журналисти в Црънча вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
В началото на месеца заразените военнослужещи са били едва 5%. Началникът на отбраната вицеадмирал Емил Ефтимов уточни, че около 2000 души са преболедували от ковид от началото на пандемията и това не се е отразило на бойната готовност на армията.
"Приоритетите ни са да продължим с ваксинирането, но това е доброволен акт", каза адмирал Ефтимов. Той добави, че на 100% е ваксиниран контингента ни, който утре заминава за Афганистан.
Прави се план за ваксинация и на около 3000 души още, които ще вземат участие в предстоящите международни учения. Приоритетно се осигурява ваксина за тях.
Зареждане ...

14:22 / 18.03.2021
1878






абц
на 18.03.2021 г.
Едно време като влизахме в казармата ни наредиха пред лечебницата и за 20мин. ни ваксинираха 50 човека. Никой не ни каза за какво ни ваксинират нито ни питаха искаме ли или не. Но пък и на никой от нас не му направи никакво впечатление това.
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.