Премиерът свиква Националния контратерористичен център

Автор: Петър Дучев
Коментари (2)
11:19 / 08.10.2023
784
Премиерът акад. Николай Денков свиква заседание на Националния контратерористичен център днес в 18 часа в Министерския съвет. Причината е нападението на движението "Хамас" над Израел, информираха от правителствената пресслужба.

Националният контратерористичен център е създаден по Закона за противодействие на тероризма. Негов координатор е Държавната агенция "Национална сигурност“ (ДАНС). Той извършва аназил и оценка на терористичната заплаха за конкретни обекти и лица на национално, областно и общинско равнище и предлага на министъра на вътрешните работи определянето на нивото на заплахата и въвеждане на степен на готовност.

Дейностите на Центъра се осъществяват от служители на ДАНС, МВР, Държавна агенция "Разузнаване“, служба "Военно разузнаване“ и служба "Военна полиция“ към Министерството на отбраната.

Виж коментарите (2)

Още по темата (329):
22.05.2025 Ето ги жертвите на стрелбата във Вашингтон
22.05.2025 Двама служители на израелското посолство във Вашингтон са застреляни
20.05.2025 ООН: 14 000 бебета могат да умрат в Газа следващите 48 часа
17.05.2025 Български гражданин е заложник в продължаващия близо две години конфликт Израел – "Хамас"
29.04.2025 Дипломат: Няма нужда от допълнително разследване за Марин Маринов, знаехме какво е станало още на 19 март
25.04.2025 Нови разкрития за смъртта на Марин Маринов
Още новини от Национални новини:
Министърът на икономиката: Бизнесът ще спести милиони от приемане...
Слави Ангелов: Присъдата на Семерджиев е неадекватна, трябваше да...
Кола се обърна по таван на АМ "Тракия", на мястото има линейка! В...
Крум Зарков: С референдума президентът затвори полето за маневрир...
Ужасно задръстване на АМ "Тракия", автомобилите са почти спрели
Доц. Красен Станчев: Животът на хората не зависи от това дали пар...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).