През нощта синоптичната обстановка ще се усложни, издадоха предупреждения

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
12:58 / 11.01.2025
3102
През нощта и утре синоптичната обстановка в страната ще се усложни. В Южна България, Предбалкана и Лудогорието ще има валежи от сняг. Значителни ще са количествата в Югозападна България и южните склонове на Родопите и ще се образува нова снежна покривка.

Ще духа слаб, в Дунавската равнина - умерен вятър от север-северозапад и с него застудяването ще продължи. В планинските райони ще има условия за виелици и навявания. Температурите ще са почти без дневен ход, предимно между минус 1° и 4°. 

В планините ще е облачно, ветровито и с валежи от сняг, значителни в масивите на Западна България и Рило-Родопската област. Ще духа умерен, а по високите части - силен вятър от запад-северозапад. Ще се образува нова снежна покривка и в комбинация с вятъра ще има условия за образуване на преспи и навявания. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 2°, на 2000 метра - около минус 5°.

По Черноморието ще е облачно и с валежи от дъжд и сняг. Ще духа умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 3° и 5°. Температурата на морската вода е 8°-11°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

За голяма част от страната е обявен жълт код.

Виж коментарите (0)

Още по темата (774):
10.04.2025 Явор Гечев: Череши, праскови и кайсии тази година няма да има
09.04.2025 Това растение напълно ще изчезне тази година
08.04.2025 НИМХ: Силен вятър и валежи от дъжд и сняг ни очакват утре
08.04.2025 Минус 17 градуса тази сутрин в едно китно селце в България
07.04.2025 Цените на българските плодове скачат драстично! Овощар: Дръвчетата замръзнаха, почти 100% от реколтата е унищожена
07.04.2025 Обърнат контейнер от камион блокира прохода "Петрохан"
Още новини от Национални новини:
Видеокадри са запечатали последните часове от живота на Магдалена...
Служители на БЧК са загиналите в катастрофата край Монтана
Синдикатите: Увеличаването на пенсионната възраст е категорично н...
Стоилка Арсова: Няма да има промени при картовите и платежните оп...
Добра новина за хората с просрочени задължения
Иван Бакалов: Звъняха ми от Първо РПУ с чуждестранен номер с код ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).