Изисканият политически език и размяната на джентълменски писма на фона на разпадането на държавността е вид затваряне на очите за това, което се случва в държавата. Това каза политологът проф. Анна Кръстева в предаването "България, Европа и светът на фокус“ на Радио "Фокус“.
"Какво джентълменско може да има в ситуацията на Дивия Запад?“, зададе въпрос тя и добави, че българската политическа сцена днес най-добре се реферира към овладяването на Дивия Запад с използването на различни методи, както финансови, икономически, политически, така и символни и правни за овладяването на все повече блага.
Точно за това ПП-ДБ според нея би трябвало да бъде да се обърнат към все по-намаляващите се избиратели, а не да разменят джентълменски дискурсивни риторични престрелки с Бойко Борисов. "И едните, и другите в края на краищата не се държат като джентълмени.“
Според политолога в българското общество вече има три разделителни линии: темата за евроатлантическата ориентация на България, отношението към корупцията, а третата разделителна линия е разпадането на държавността. Според нея и двете партии трябва ясно да обяснят на своите избиратели какво мислят за това, което се случва: как може да се открадне партия, как може несанкционирано да се открадне банка, как може съдебната система да е изцяло подчинена не на правото, не на закона, а на един човек или ключови елементи в съдебната система.“
Приоритетна задача пред елитите днес според нея е да не се позволи разпадането на държавата. "Ясният приоритет на тези, които искат да поемат държавното кормило, трябва да бъде държавността в България – тя трябва да бъде спасена от този разпад, от това абсолютно на надолнище, по което стремително се върви,“ категорична е проф. Анна Кръстева.
Проф. Анна Кръстева: Какво джентълменско може да има в ситуацията на Дивия Запад?
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |
Тихомир Безлов: Българските криминални мрежи стоят зад износа на ...
21:28 / 14.01.2026
Президентът: НС има нужда от време, за да направи изборни промени...
21:27 / 14.01.2026
Кадър показа мащаба на протеста
21:27 / 14.01.2026
Ивайло Мирчев: Протестите ще продължат, това е правилният подход
21:25 / 14.01.2026
Президентът: НС има нужда от време, за да направи изборни промени...
21:25 / 14.01.2026
Борисов: ГЕРБ подкрепя предложените промени в Изборния кодекс
21:23 / 14.01.2026
Актуални теми
Зареждане ...

22:46 / 16.09.2024
1713



Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.