Проф. Константинов: Хронично болните може да не получат адекватна помощ

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (2)
09:38 / 20.03.2020
1587
"Болниците се занимават основно с коронавируса. Тепърва епидемията ще вземе жертви след хората, които не са заразени с него, но имат ракови заболявания, инсулти, инфаркти и няма да получат адекватна помощ", мрачно прогнозира пред Нова ТВ математикът Михаил Константинов, шеф на Информационно обслужване.

Според учения случаите на заразени у нас ще продължат да се покачват между 1 и 2 месеца. "След това ще се увеличат като абсолютен брой, но ще паднат като темп", сподели Константинов.

"У нас смъртността от COVID-19 е около 3%, докато в световен мащаб е някъде около 4%, така че в това отношение нещата изглеждат добре. Само че на този ранен етап и при такава малка извадка не е сериозно да се правят изводи", категоричен беше професорът.

Виж коментарите (2)

Още по темата (14551):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Отслабват ли портокалите имунитета?
05.03.2025 Добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев каза кога си отива грипът
Още новини от Национални новини:
Видеокадри са запечатали последните часове от живота на Магдалена...
Служители на БЧК са загиналите в катастрофата край Монтана
Синдикатите: Увеличаването на пенсионната възраст е категорично н...
Стоилка Арсова: Няма да има промени при картовите и платежните оп...
Добра новина за хората с просрочени задължения
Иван Бакалов: Звъняха ми от Първо РПУ с чуждестранен номер с код ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).