Проф. Пламен Павлов: В днешната геополитическа среда се нуждаем от стабилно управление

Автор: Цвети Тончева
Коментари (0)
21:47 / 02.05.2024
1987
Контекстът, в който България отбелязва 148 години от Априлското въстание, е белязан от предстоящите избори, от разпадането на предишното правителство. Това каза в аудиокаста на "Фокус" "Това е България“ проф. Пламен Павлов. Според него, това е било доста хазартно заиграване със ситуацията.

"В никакъв случай не искам да търся кой е виновен, кой не, макар за всички да е ясно как стана. В днешната геополитическа среда ние се нуждаем наистина от стабилно управление и то от управление, което няма да робува на капризите на Путин и да фаворизира хора като Орбан, които предадоха на практика Унгарската революция от 1956 г. с поведението си. Да слушаме лидери на уж националистически формации, които агитират за Путин или за Орбан, и не само за това. Просто трябва да мислим трезво, както са мислили онези хора. Те са били от една страна романтици, били са готови на саможертва и са я сторили. Същевременно обаче са трезвомислещи и са мислили за бъдещето,, не за своето лично, а на своите деца и внуци, въобще на цялото българско общество", посочи проф. Пламен Павлов. 

"И да се поздравим с този празник, макар и 12-13 дни след точната му дата. Но така или иначе Априлското въстание е наистина един връх в нашето развитие", дооббабви историкът.

Виж коментарите (0)

Още по темата (668):
23.04.2025 Сметната палата за изборите миналия юни: Повече участници, по-малко пари
13.03.2025 Костадинов: КС намалява избирателната активност, за да влезе "Величие". Ако решението излезе днес, бюджетът ще се забави
28.02.2025 Проф. Киров заговори за касиране на изборите в някои секции
28.02.2025 Изборен експерт: Ще получим едни нови резултати, които ще бъдат сравнени с официалните резултати на последните избори, нищо не може да остане скрито
27.02.2025 Цеков с упрек към КС: Големият въпрос е дали "Величие" ще влезе в
парламента
27.02.2025 Бивш председател на ЦИК: Тук не става въпрос за преброяване на всички 12 000 секции
Още новини от Национални новини:
Финансист: Еврото поскъпва сериозно, готови сме за него
След проливния дъжд: Селата Кобиляк и Лехчево отново са под вода
Родителите на Иван, обвинен в убийството на Магдалена от Хасково:...
Бизнесмен: Стотици хиляди българи не могат и не желаят да работят...
Красимир Каракачанов: Армията e била славна, когато България e би...
Задържаха за 72 часа шофьора на тира, който избяга след катастроф...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).