Проф. Янакиев: Русия държи ключовете за ада, те са в ръцете на психопатичен политик

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (5)
13:50 / 03.03.2022
1315
"Светът е срещу Путин, Путин е срещу света. Той се позиционира по този начин. Навремето малцината образовани русофили в България обичаха да произнасят една фраза на Райнер Мария Рилке "Русия граници с Бога". В момента Русия граничи с ада в най-буквалния смисъл на думата, тъй като ключовете за ада и ядреното оръжие, са в ръцете на този психопатичен политик". Това заяви проф. Калин Янакиев в студиото на Нова телевизия.

По думите му Путин е заплашил света с ядрено оръжие и война с тотално унищожение. "От друга страна, пак той обича да произнася фразата, която неговите първенци повтарят: "Защо ни е света, ако Русия я няма в него?". Никой не се готви да унищожи Русия, но тази фраза иска да каже, че няма нужда да има свят, ако Русия не доминира в него", добави той.

"Това е политическа психопатия, която се ръководи от този човек. Ние сме в уникална ситуация, нещата не се повтарят. Намираме се на прага на ада и ключовете за него държи този психопат, наречен Путин", коментира Янакиев.

Виж коментарите (5)

Още по темата (4403):
01.05.2025 Анализатори: Войната ще спре, когато Путин каже "Победихме"
28.04.2025 Путин обяви примирие
28.04.2025 Експерт по етикет и протокол: Срещата между Тръмп и Зеленски беше приятелска, тя ще промени хода на войната
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
21.04.2025 Мащабна въздушна тревога над Украйна: Експлозии в Киев, Николаев, Херсон и Черкаси
Още новини от Национални новини:
Финансист: Еврото поскъпва сериозно, готови сме за него
След проливния дъжд: Селата Кобиляк и Лехчево отново са под вода
Родителите на Иван, обвинен в убийството на Магдалена от Хасково:...
Бизнесмен: Стотици хиляди българи не могат и не желаят да работят...
Красимир Каракачанов: Армията e била славна, когато България e би...
Задържаха за 72 часа шофьора на тира, който избяга след катастроф...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).