Публикуваха прогнозата за времето за близките дни

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
08:33 / 27.06.2022
930
През нощта валежите в страната ще спрат, а облачността ще намалее до ясно време. Ще бъде почти тихо. Утре ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развие купеста облачност, но само на отделни места, главно в източните и планинските райони ще превали и прегърми. Ще духа слаб, в източната половина от страната до умерен север-североизточен вятър. Максимални температури ще бъдат между 27° и 32°, в София около 27°. 

Над планините ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста облачност и на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен северен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 21°, на 2000 метра - около 14°.

Над Черноморието ще бъде предимно слънчево, след обяд и вечерта с купеста облачност и на места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб до умерен, предимно север-североизточен вятър. Максималните температури ще са 26°-28°. Температурата на морската вода е между 22° и 25°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

През следващите дни времето ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност и в планинските райони, а във вторник и сряда и в източните, на отделни места ще превали и прегърми. Вятърът ще е от североизток, във вторник до умерен, в Източна България временно силен, в сряда ще отслабне. Температурите ще се повишат с два-три градуса и в равнинната част от страната максималните ще са над 30°. В неделя се повишава вероятността за краткотрайни валежи, гръмотевични бури и градушки на повече места в Западна България.

Виж коментарите (0)

Още по темата (865):
14.08.2023 "Който влезе, не излиза": По Южното Черноморие е страшно
08.08.2023 Хора вдигат ръце: Всичко е унищожено
21.07.2023 Ето я голямата и кичозна къща на богатата ромска фамилия, обядвала за 650
лева
10.07.2023 Чиста ли е морската вода?
08.07.2023 Не е за тръгване към Гърция, вижте какво става на "Маказа"
10.06.2023 Опашките на "Кулата" вече са около 6 километра
Още новини от Национални новини:
Киселова от Пещера: Само единни можем да съхраним и предадем след...
Заловиха тираджия, за когото се предполага, че е убил човек в Про...
Катастрофа на АМ "Тракия"! Има и линейка
Божидар Божанов: Разговорът за дясно обединение предстои
Ген. Константин Попов за отбраната на континента: Европа закъсняв...
Адвокатът на Иван: Разплака се, иска да види майка си


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).