Пълен абсурд: Столични електробуси без парно

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
16:00 / 25.01.2022
1369
Столични електробуси без парно. Пътниците се движат на температури близки до нулата. За това алармира общинският съветник Борис Бонев от "Спаси София“."Температурата е 5,5 градуса. Парното в автобус 60 не работи, защото в депата не им стига батерията в минусовите условия навън", обясни той във видео във Фейсбук.

По думите му това се дължи на няколко основни елемента. Първият от тях – популизмът. "В София бяха изхарчени десетки милиони левове за закупуване на електробуси, които очевидно не са подходящи за условията на София, не могат да обслужват адекватно пътниците и не им осигуряват необходимия комфорт“, смята Бонев.

"Второто нещо е, че след като бяха закупени тези автобуси, не беше изградена инфраструктурата за тях. В кв. Овча купел липсва зарядна станция. За да пести своята батерия, този автобус, а и не само, просто не включва парното", допълни общинският съветник.

"Подобен електробус струва толкова, колкото биха стрували два съчленени автобуса на природен газ. Трябва първо да си даваме сметка, че хората имат нужда от по-редовен, по бърз и повече градски транспорт. След това нека мислим колко екологични са те. Електробусите не вършат работа. Идвайки насам се возихме в газовите и в тях си имаше отопление“, разказва общинският съветник.

"Жалко е, че бяха пръснати толкова много пари за услуга, която не удовлетворява пътниците. Ще поискаме обяснение от отговорните институции каква е ситуацията и защо не се пуска парното“, добави Борис Бонев.

Припомняме, че София тази сутрин беше скована от студ, а термометрите на таблата на градския транспорт показваха минус 12°.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Разпитаха Кирил и Георги Домусчиеви по делото срещу Васил Божков
Осъдиха на 18 години затвор убиеца на психолога Иван Владимиров-Н...
Отчаяна майчина молба: Много е страшно да гледаш как детето ти се...
БАБХ: ЕК наложи забрани за движение на дребни преживни животни из...
Военният министър: Лъжа е, че ще мобилизираме някого. Дори не мож...
МВнР отговори на Путин: Опитите на Русия да прехвърли отговорност...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).