Радев: Няма пряка опасност за националната сигурност на страната

Автор: Ваня Кузманова
Коментари (0)
23:11 / 11.10.2023
644
Няма пряка опасност за националната сигурност на страната. Това заяви президентът Румен Радев след консултативната среща в президентството, предаде репортер на "Фокус".

"Остават в сила предприетите от правителството мерки за превенция на риска", допълни той. 

Държавният глава поздрави българското правителство за бързата реакция за връщане на нашите сънародници от Израел. "Завършването на тази операция остава приоритетна задача", категоричен е Радев.

"В същото време е налице тенденция за влошаване на средата на сигурност в резултат на военните действия в Израел, продължаващата война в Украйна, кризите в Сирия и Южен Кавказ, растящото напрежение в Западните Балкани, които изправят страната ни пред нови предизвикателства", посочи той.

В срещата участваха премиерът Николай Денков, вицепремиерът Мария Габриел, началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов, председателят на Държавна агенция "Национална сигурност" Пламен Тончев, заместник-председателят на Държавна агенция "Разузнаване" Асен Тутеков, началникът на Националната служба за охрана (НСО) бригаден генерал Емил Тонев и директорът на Служба "Военно разузнаване" бригаден генерал Венелин Венев.

Виж коментарите (0)

Още по темата (325):
29.04.2025 Дипломат: Няма нужда от допълнително разследване за Марин Маринов, знаехме какво е станало още на 19 март
25.04.2025 Нови разкрития за смъртта на Марин Маринов
24.04.2025 Георг Георгиев: България получи извинение за смъртта на Марин Маринов. Подобни трагедии да не се повтарят
24.04.2025 Официално: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд!
14.04.2025 WP: Експерти потвърждават, че Марин Маринов е убит от израелски снаряд
06.04.2025 "Идва ми да крещя": Последните думи на загиналия в Газа българин до съпругата му
Още новини от Национални новини:
Даниел Митов за референдума: За мен това е чиста проба саботаж на...
СГП образува досъдебно производство по сигнали на "Информационно ...
Мъж към съпругата си: Ще взема ножа и ще те наръгам, искаш ли да ...
Радев внесе в НС предложението за референдум за еврото
Здравният министър: Медицинската сестра ще бъде защитена професия...
Шефката на КЗП: Хванахме сайт, който прикрива основни елементи от...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).