Радомир Чолаков: Трябва да бъде подадено искане до Конституционния съд за проверка на изборните резултати

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
18:43 / 03.11.2024
1453
Трябва да бъде подадено искане до Конституционния съд за проверка на изборните резултати. Тази степен на недоверие, която се натрупва, трябва да бъде преодоляна. Трябва да бъдат отворени отново резултатите, няколко секции да бъдат отново преброени. Това каза бившият депутат на ГЕРБ Радомир Чолаков в ефира на NOVA.

Той е на мнение, че избор на председател на Народното събрание ще се случи и без участието на ПП-ДБ. "Тази игра с избора на председател на НС няма смисъл, освен да блокира работата", посочи Чолаков.

"ГЕРБ правилно мълчи в момента, защото чака да мине първоначалната емоция и ПП-ДБ да осмислят, че най-добре е да поискат коалиционно споразумение и да участват в това правителство. Не знам дали ПП са готови да бъдат в опозиция", заяви политикът. И допълни, че "ако ПП-ДБ не желаят някоя друга политическа сила да участва в управлението, най-нормалното е те да участват".

Чолаков е на мнение, че от "ПП-ДБ искат да делегитимират Народното събрание и то да делегира правата си да избира на външни фактори". 

"Това, което те си представят, е да се създават ад хок номинационни комисии, в които неправителствени организации да излъчват номинации за различните органи и НС да бъде заставяно да избира това, което му е предложено. Това е крайната цел", заяви политикът.

"Смятам, че НС може самостоятелно да измени Конституцията със 180 гласа, да върне правомощията на президента да назначава служебно правителство, да запази правото на НС да е непръксваемо и да погледне още веднъж въпроса за двойното гражданство", каза Чолаков.

По темата за избора на главен прокурор той каза: "Ако ПП-ДБ, които много настояват да бъде намерено решение на този въпрос, продължават да саботират съставянето на правителство, януари месец Борислав Сарафов ще бъде главен прокурор."

Виж коментарите (0)

Още по темата (784):
15.03.2025 Димитър Главчев: Ако изборите не бяха прозрачни, сега нямаше да имаме казуса с частичното касиране
14.03.2025 Слави Трифонов: След решението на КС, хаосът в държавата се увеличи
14.03.2025 Политолог: Партиите платиха тежка цена за шмекериите
14.03.2025 СГП: Решението на КС за изборите е присъединено към проверката за изчезналите бюлетини
14.03.2025 Получени са нови документи в СГП по казуса с "Информационно обслужване"
14.03.2025 Киро Брейка заплаши депутатите на "Величие": Ще ви накарам да повръщате парите, ако ме предадете
Още новини от Национални новини:
Видеокадри са запечатали последните часове от живота на Магдалена...
Служители на БЧК са загиналите в катастрофата край Монтана
Синдикатите: Увеличаването на пенсионната възраст е категорично н...
Стоилка Арсова: Няма да има промени при картовите и платежните оп...
Добра новина за хората с просрочени задължения
Иван Бакалов: Звъняха ми от Първо РПУ с чуждестранен номер с код ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).