Разрешиха на румънски научноизследователски кораб да влезе на наша територия

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
13:05 / 16.08.2023
749
Министерският съвет прие Решение за разрешаване влизане и пребиваване на научноизследователски кораб МАРЕ НИГРУМ на Румъния в морските пространства на Република България в периода 1-20 септември 2023 г. за провеждане на съвместна международна научна експедиция в западната част от акваторията на Черно море.

Съвместната научна експедиция е част от проекта "Развитие на оптимална и отворена подкрепа на изследванията в Черно море“, финансиран от Европейската комисия по Програма за изследвания и иновации "Хоризонт 2020“ и цели провеждане на научни изследвания в интерес на подобряването на екологичното състояние на Черно море.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
КЗП със спешна проверка за цените на горивата от "Лукойл"
Кубрат Пулев: Левът да остане символ на нашата история, сила и не...
Top Rent A Car посреща летния сезон в Бургас с над 1000 нови коли...
Денят на данъчна свобода: До вчера работихме за държавата, от дне...
Служителка в търговско дружество присвои над 56 хил. лева и изчез...
Държавата се захваща с хората, които не работят, не учат и не са ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).