Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Росен Христов: Интерконекторът със Сърбия ще бъде готов до края на октомври
Автор: ИА Фокус 15:49 / 18.03.2023Коментари (0)429
© Фокус
Интерконекторът със Сърбия ще бъде готов до края на октомври. Това заяви служебният министър на енергетиката Росен Христов по време на инспекция на работата по строежа на газовата връзка България-Сърбия, предаде репортер на "Фокус". 

По думите му интерконекторът ще бъде пуснат в експлоатация през ноември, а целият проект е в рамките на определения бюджет. 

"Всички структури работят, така че не само контролираме, но и подпомагаме проекта. От ноември месец се очаква да можем да използваме интекронектора. 1,8 млрд. куб. м. е капацитетът, като ще направим анализ на пазара на газ в Югоизточна и Централна Европа с цел да подпомогнем другите държави да диверсифицират доставките си, како ние направихме в България и имаме готовност да увеличим капацитета му до 3,2 млрд. куб. м", каза министърът. 

Той бе категоричен, че България не внася руски газ. По думите му именно енергийната ни инфраструктура ни позволява да постигнем диверсификация.

"Закупуването става от Булгаргаз и с изисквания за стандарти, така че ние не купуваме руски газ. Инфраструктурата е тази, която ни позволява неруският газ да бъде транспортиран до България", обясни Христов.

Служебният министър заяви, че има възможност природен газ да бъде доставян през интерконектора  към Централна Европа. 

"За момента основно предвиждаме интерконекторът да бъде използван посока България – Сърбия, така че се очаква по-голямата част от потока да върви от юг на север, но тази възможност за доставки ни дава допълнителна сигурност в случай на нужда да доставяме от Централна Европа", каза той.



Още по темата: общо новини по темата: 185
27.03.2023 »
25.03.2023 »
24.03.2023 »
23.03.2023 »
21.03.2023 »
14.03.2023 »
предишна страница [ 1/31 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Март 2023 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2022/2023 г.
Издирват Емил Боев от Перник
Войната в Украйна
Войната вУкрайна
Влизането на България в Шенген
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 49 49 24
novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Burgas24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Burgas24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: