Синдикалист за заплатите: За някои има две пилета, а за други няма и зеле

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (2)
10:03 / 01.05.2018
2732
"Истинският проблем на пазара на труда у нас е, че не получаваме толкова, колкото заработваме". Това заяви в ефира на "Здравей, България" по Нова тв президентът на КНСБ Пламен Димитров.

Тревожно е също, че въпреки увеличението на средната заплата, много българи работят за по-ниска от нея, смята още Димитров.

Кога ще догоним европейските заплати?

Той коментира и огромната разлика във възнагражденията за заетите в отделните сектори на икономиката ни. Според проучване на КНСБ заетите в IT индустрията, например, получават пет пъти повече от работещите в ресторантьорството.

"За някои има две пилета, а за други няма и зеле", коментира синдикалистът.

Той допусна, че ниските заплати в туризма може би се дължат на това, че много работници са в сивата икономика.

Расте и броят на хората, които живеят под линията на бедност, отбеляза още Димитров.

Той обаче прогнозира, че до 2-3 години ще има съществен скок в заплатите. За София се очаквало средната да стане 1000 евро.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Ето как хакерите могат да получат пълен контрол над колата ви
Самоубиец лети със скоростта на самолет по АМ "Тракия"
Един от вицепремиерите бе натоварен с още задължения
Километрично задръстване на АМ "Тракия"!
Магдалена е била задушена
Има населени места в България, в които нямат нито един жител


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).