Слави Трифонов: Боли ме и съм бесен!

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
20:12 / 13.09.2024
1508
Изразявам искрените си съболезнования към трагедията на близките на загиналите български бойни пилоти – майор Петко Димитров и старши лейтенант Венцислав Дункин. Това написа в личния си профил лидерът на ИТН Слави Трифонов във връзка с днешния трагичен инцидент на авиобаза "Граф Игнатиево". 

Едновременно ме боли и в същото време съм вбесен. Боли ме, че толкова нелепо загинаха двама българи. Войни. Герои. Вбесен съм, защото бойната ни авиация е на унизително ниско ниво, което довежда до подобни трагедии.

Респект към загиналите и отвращение към тези, които с бездействието си създадоха условия, това да се случи, написа още той. 

Родът на баща ми е от Горна Митрополия. Като малък, в детството ми, много, много пъти съм ходил до Военно-въздушното училище "Георги Бенковски“ и съм гледал с възхищение българските пилоти. Това чувство е живо и силно в мен и до днес. Толкова ми е мъчно, че това се случва в България и че млади български мъже загиват напълно безсмислено.

Виж коментарите (0)

Още по темата (72):
12.03.2025 Запрянов за авиокатастрофата на "Граф Игнатиево": Разследваното продължава, не ме карайте да бъда прокурор
04.12.2024 Годеницата на загиналия пилот Венцислав Дункин роди момиченце
13.11.2024 Проф. Недялков: Едни избори се равняват на бюджета на две авиобази
12.11.2024 Атанас Запрянов: Не знам кой казва, че е закъсняло разследването за инцидента "Граф Игнатиево"
20.10.2024 Бивш авиатор за катастрофата с L-39: Полет на два метра от земната повърхност е равносилно на самоубийство
18.10.2024 Над 30 свидетели са разпитани за инцидента със самолет край "Граф
Игнатиево"
Още новини от Национални новини:
Видеокадри са запечатали последните часове от живота на Магдалена...
Служители на БЧК са загиналите в катастрофата край Монтана
Синдикатите: Увеличаването на пенсионната възраст е категорично н...
Стоилка Арсова: Няма да има промени при картовите и платежните оп...
Добра новина за хората с просрочени задължения
Иван Бакалов: Звъняха ми от Първо РПУ с чуждестранен номер с код ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).