Смениха ръководството на Александровска болница

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
15:15 / 13.10.2022
498
Сменен е директорът на болница "Александровска“, потвърдиха за bTV от Министерството на здравеопазването. Причината е скандалът около просрочените задължения.

От поста е отстранен Атанас Атанасов, който е начело на лечебното заведение от юни 2021 г. Новият директор е Атанас Йонков, ръководител на катедра "Обща и оперативна хирургия“ в Медицинския университет.

Междувременно продължиха взаимните обвинения между здравното министерство и ръководството на "Александровска“.

По думите на ресорния министър Асен Меджидиев и повторното преразглеждане на направения одит е показало, че настоящото ръководство е натрупало просрочени задължения за последната година на стойност по-голяма от 20 млн. лв.

От лечебното заведение отговориха, че сумата за този период е около 9 млн. лв. и изразиха съмнение за достоверността на данните на одиторите.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Левон Хампарцумян: Преди "мизерните пенсии" какво сте направили?
Махат хартиения талон на колите
Археолози се натъкнаха на ограбен гроб при спасителните разкопки ...
БЛС: Общественият отзвук от инцидента с 6-годишния Ангел да не пр...
Д-р Велина Владимирова: Обществото ни е болно, а децата ни – мърт...
Депутат предупреди: Предстои сериозна финансова криза!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).