Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Студенти от Анкара към Йотова: Обичаме българския език и литература
Автор: ИА Фокус 17:28 / 02.02.2023Коментари (0)354
"Обичаме българския език и литература", така са се обърнал студенти от Анкарския университет към вицепрезидента Йотова по време на посещението й в Турция, информира прессекретариатът на държавния глава.

Обичаме българския език и литература – с тези думи посрещнаха вицепрезидента Илияна Йотова студенти в катедрата по български език и литература във факултета "Език, история и география" на Анкарския университет. Около 70 студенти са избрали специалност "Български език и литература",  обучението по която е 4 години.

В разговора участваха ректорът на Анкарския университет проф. д-р Недждет Юновар, ръководството и преподаватели във факултета по език, история и география. На срещата бяха обсъдени възможностите за задълбочаване на образователния обмен между българските университети и Анкарския университет. Общо беше мнението, че изучаващите български език и литература са най-добрите посланици на България в Турция.

Вицепрезидентът Йотова изтъкна растящия интерес към изучаване на български език в Турция, като даде пример с българските училища в Одрин и Истанбул.

Книги с българска поезия подари вицепрезидентът на студентите.

Ректорът получи като дар книгата "Приказка за България“ на Румен Мано








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Юни 2023 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Областният управител на Бургас обяви частично бедствено положение
Преговори за съставяне на правителство 2022 г.
Преговори за съставяне на правителство 2023 г.
Процедура по отстраняването на главния прокурор Иван Гешев
ТВ и шоу сезон 2022/2023 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 49 49 24
novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Burgas24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Burgas24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: