Туристическият бизнес ще направи предложения за включване на туризма в плана за възстановяване

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
16:40 / 20.04.2021
1502

До 5 дни туристическият бизнес ще може да изпрати своите предложения за промяна на Националния план за възстановяване и развитие, така че в стратегическият документ да бъде включен и сектор Туризъм. За това се разбраха присъстващите на среща с цел актуализиране на плана в парламента, организирана от депутата от Има Такъв Народ – Ивайло Кожухаров.

Срещата премина основно в приказки и оплаквания, без конкретни предложения, обясни представителят на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) на разговорите Маргарит Цонев. Предложенията на бизнеса, които ще бъдат внесени трябва да са внимателно подбрани, конкретни, остойностени да са в полза на целия туристически сектор, което не е лека задача в тези кратки срокове, подчерта Цонев.

Туризмът е сред приоритетите на "Има такъв народ", подчерта депутатът от партията Ивайло Кожухаров. Недопустимо е стратегически сектор, който допринася за между 11 и 13 на сто от икономиката да не бъде застъпен подобаващо в Националния план за възстановяване и развитие, подчерта Кожухаров.

Целта на срещата бе туризмът да бъде включен в стратегическия документ с предвидени средства от поне 100 млн. лв.


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Времето полудява
Четвърта жертва на катастрофата от снощи
Николай Попов: Арогантността на тези татуирани вандали е диагноза...
Последната снимка на Любен Дилов-син от Италия разкри неподозиран...
Граждански гняв след трагедията с трима загинали в София: Появиха...
Илиана Раева разпали мрежата с мощен апел: Децата със специални н...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).