Учител изгоря с 3000 евро при продажба на кисело зеле на цигани

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (2)
09:49 / 26.11.2015
1014
С 3000 евро олекна учител от пловдивското село Белозем, който решил да продава кисело зеле на цигани. Двамата обирджии влезли в дома му, представили се за баща и син и поискали да купят от него 100-литров бидон. Дали му 150 лв. и зачакали 30 лева ресто. 

Стопанинът отишъл в една от стаите, където държал спестяванията си, но бил проследен от по-младия гост. 

След като видял къде е скривалището, помолил домакина да помогне на баща му за товаренето на зелето, тъй като имал "херния". 

Самият той тръгнал за тоалетната. Докато възрастният циганин и учителят търкаляли бидона към входната врата, младият задигнал валутата.

"Бидонът е голям и не може да се пъхне в багажника на колата ни. Отиваме да търсим ремарке", обяснили клиентите на даскала и потеглили, като зарязали зелето. Вкъщи учителят установил, че са го оставили без стотинка.

По същата схема във вторник била обрана и 67-годишната Йорданка Венкова от Момино село.

"Сигурно са били пак тези цигани. Договорили се с нея да купят старо рало за 110 лева. Броили й три петдесетачки и поискали да им върне 40 лв. Видели откъде взема пари и ги задигнали", разказа кметът Николай Стоянов. 

Венкова е изгоряла с 5000 лв., които събирала със съпруга си цял живот.


Източник: в. "24 часа"

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Ето къде все още може да се купи апартамент за 800 евро на квадра...
Починалото 7-годишно дете е имало здравословни проблеми преди да ...
Получаваме сериозна сума при повреден или изчезнал багаж
Над 10 хил. българи се отказаха от втората си пенсия
Мутри пребиха жестоко четирима мъже пред магазин, докато си пият ...
Майката на Магдалена от Хасково: Тя не е убита само от Иван!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).