Вижте новите 4 заповеди на здравния министър от днес

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (5)
08:58 / 14.05.2020
2660
Във връзка с обявената с Решение на Министерския съвет извънредна епидемична обстановка и на основание чл. 61 и чл. 63 от Закона за здравето, министърът на здравеопазването днес, 14 май, издаде 4 заповеди, с които въвежда конкретни противоепидемични мерки на територията на страната, считано от 14 май до 14 юни тази година.

С друга заповед на здравния министър се урежда задължителната изолация на потвърдените случаи на COVID-19, карантината на контактните лица, медицинското наблюдение и т. н.

С отделна заповед се въвежда временната забрана за влизане на територията на Република България, като детайлно са описани изключенията.

Призовават се работодателите и органите по назначаване да организират дистанционна форма за работа на служителите и работниците си. Когато работата от разстояние не е възможна, следва стриктно да се спазват конкретно разписани противоепидемични мерки за дистанция и дезинфекция. На закрити обществени места – публичен транспорт, магазини, администрации, храмове, спортни и културни обекти - носенето на защитна маска е задължително за всички.

Остават затворени увеселителни заведения, игрални зали, дискотеки, закрити обекти за хранене. Не се разрешават посещенията в търговските центрове тип МОЛ, с изключение на аптеките, хранителните магазини, банковите и застрахователните офиси в тях. Провеждането на учебните занятия остава дистанционно. Детските градини и ясли са затворени. Остава в сила 14-дневната карантина на всички лица, влизащи на територията на България.

С четирите заповеди (заповеди № РД-01-262, № РД-01-263, № РД-01-264, № РД-01-265) на здравния министър, издадени днес, 14 май, можете да се запознаете тук.

Виж коментарите (5)

Още по темата (14552):
21.05.2025 Бившият здравен министър Асена Сербезова осъди прокуратурата за 50 000 лева
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Отслабват ли портокалите имунитета?
05.03.2025 Добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
Още новини от Национални новини:
Кирил Топалов: Нестинарството не е нещо, в което да има някаква д...
Азис отговори на Даниел Митов: Тъжно. Ужасно
Киселова за искането на Радев към КС: Според мен ще бъде допуснат...
Студенти и медици подготвят протест в няколко областни града
Вирусолог: Пазете се от тези мушици, разпространяват агресивен па...
Министърът на отбраната: Трябва да сме готови да се справим с дъл...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).