Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Вижте пълния списък на агентите на ДС, които участват на изборите
Автор: Екип Burgas24.bg 09:20 / 30.05.2024Коментари (0)1376
©
Във вторник (28 май 2024 г.) Комисията по досиетата обяви проверките за принадлежност към тоталитарните комунистически служби сред кандидатите за народни представители за 50-то Народно събрание и кандидатите за Европейски парламент.

Голямата изненада е певецът и музикален педагог Етиен Леви, агент по линия на Шесто управление на ДС. Той е разкрит като агент под псевдонима "ПАНАЙОТОВ“, вербуван от Софийско градско управление на МВР-ДС по линия на Шесто управление на ДС за борба срещу идеологическата диверсия през декември 1988 г.

Сайтът desebg.com публикува пълен списък на обявените сътрудници на Държавна сигурност или разузнавателните служби на БНА в двата избора, които ще се проведат на 9 юни 2024 г., систематизиран по партия или коалиция.

Списък на сътрудниците на комунистическите служби сред кандидатите за 50-то Народно събрание

Коалиция "Левицата“: АБВ, "Движение 21“, "Зелена партия“, Земеделски съюз "Ал. Стамболийски“, "Национално движение за спасение на Отечеството“, "Политическо движение – социалдемократи“ – 10 сътрудници:

Анатоли Борисов Чипев, кандидат за народен представител в 12 МИР – Монтана, издигнат от КП "ЛЕВИЦАТА!“;

Боян Величков Божинов, кандидат за народен представител в 19 МИР – Русе, издигнат от КП "ЛЕВИЦАТА!“;

Валентин Йорданов Стамов, кандидат за народен представител в 29 МИР - Хасково, издигнат от КП “ЛЕВИЦАТА!";

Димитър Иванов Злидолски, кандидат за народен представител в 23 МИР – София, издигнат от КП "ЛЕВИЦАТА!“;

Димитър Стилиянов Минков, кандидат за народен представител в 23 МИР – София и в 24 МИР – София, издигнат от КП "ЛЕВИЦАТА!“;

Огнемир Александров Пенчев, кандидат за народен представител в 23 МИР – София, издигнат от КП "ЛЕВИЦАТА!“;

Пламен Марков Марков, кандидат за народен представител в 23 МИР – София, издигнат от КП "ЛЕВИЦАТА!";

Радион Василев Попов, кандидат за народен представител в 27 МИР – Стара Загора, издигнат от КП "ЛЕВИЦАТА!“;

Савчо Славчев Танчев, кандидат за народен представител в 24 МИР – София, издигнат от КП "ЛЕВИЦАТА!“;

Янко Любенов Янев, кандидат за народен представител в 15 МИР – Плевен, издигнат от КП "ЛЕВИЦАТА!“.

Партия "Български гласъ“ – 8 сътрудници:

Димитър Николов Димитров, кандидат за народен представител в 25 МИР – София и в 28 МИР - Търговище, издигнат от ПП "БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

Диян Христов Йорданов, кандидат за народен представител в 18 МИР – Разград и в 30 МИР – Шумен, издигнат от ПП "БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

Златко Спасов Здравков, кандидат за народен представител в 11 МИР – Ловеч и в 15 МИР - Плевен, издигнат от ПП "БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

Кръстю Илиев Кръстев, кандидат за народен представител в 7 МИР – Габрово, издигнат от ПП "БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

Марчело Стоянов Ризов, кандидат за народен представител в 17 МИР – Пловдив-област и 31 МИР-Ямбол, издигнат от ПП "БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

Павел Христов Денков, кандидат за народен представител в 24 МИР – София и в 26 МИР – София- област, издигнат от ПП "БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

Пламен Найденов Кръстев, кандидат за народен представител в 9 МИР – Кърджали и в 23 МИР – София, издигнат от ПП "БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“;

Румен Ангелов Христов, кандидат за народен представител в 25 МИР – София, издигнат от ПП "БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“.

"Коалиция на розата“: "Българска социалдемокрация – Евролевица“, "Обединен блок на труда български лейбъристи“, партия "Родолюбие 2000“ – 6 сътрудници:

Веселин Илиев Станев, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив, издигнат от КП "КОАЛИЦИЯ НА РОЗАТА“;

Георги Стоянов Захариев, кандидат за народен представител в 17 МИР – Пловдив-област, издигнат от КП "КОАЛИЦИЯ НА РОЗАТА“;

Красимир Сотиров Сотиров, кандидат за народен представител в 13 МИР – Пазарджик и в 14 МИР – Перник, издигнат от КП "КОАЛИЦИЯ НА РОЗАТА“;

Любомир Иванов Славков, кандидат за народен представител в 17 МИР – Пловдив-област, издигнат от КП "КОАЛИЦИЯ НА РОЗАТА“;

Никола Костадинов Вучев, кандидат за народен представител в 23 МИР – София и в 24 МИР – София, издигнат от КП "КОАЛИЦИЯ НА РОЗАТА“;

Стефан Йосифов Гецов, кандидат за народен представител в 11 МИР – Ловеч, издигнат от КП "КОАЛИЦИЯ НА РОЗАТА“.

Партия ВМРО – БНД – 5 сътрудници:

Дарин Георгиев Кинов, кандидат за народен представител в 15 МИР – Плевен, издигнат от ПП "ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“;

Димитър Георгиев Димитров, кандидат за народен представител в 31 МИР – Ямбол, издигнат от ПП "ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“;

Красимир Дончев Каракачанов, кандидат за народен представител в 1 МИР – Благоевград и в 15 МИР – Плевен, издигнат от ПП "ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“;

Петър Кирилов Берон, кандидат за народен представител в 5 МИР – Видин и 24 МИР - София, издигнат от ПП "ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“;

Христо Панчев Смоленов, кандидат за народен представител в 23 МИР – София и в 26 МИР – София- област, издигнат от ПП "ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“.

Партия "Морал, единство, чест“ – 5 сътрудници:

Ангел Георгиев Ненов, кандидат за народен представител в 8 МИР – Добрич, издигнат от ПП "МОРАЛ ЕДИНСТВО ЧЕСТ“;

Димка Маринова Господинова, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив, издигнат от ПП "МОРАЛ ЕДИНСТВО ЧЕСТ“;

Красен Илчев Пейчев, кандидат за народен представител в 30 МИР – Шумен, издигнат от ПП "МОРАЛ ЕДИНСТВО ЧЕСТ“;

Николай Стефанов Радулов, кандидат за народен представител в 3 МИР – Варна и в 5 МИР - Видин, издигнат от ПП "МОРАЛ ЕДИНСТВО ЧЕСТ“;

Петко Бончев Божков, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив, издигнат от ПП "МОРАЛ ЕДИНСТВО ЧЕСТ“.

Коалиция "Ние, гражданите“: партия "Българска пролет“, партия "Кой – компетентност, отговорност и истина“, "Българска работническо-селска партия“, партия "Нация“ – 5 сътрудници:

Иван Георгиев Вачев, кандидат за народен представител в 23 МИР – София, издигнат от КП "НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“;

Максим Генов Велков, кандидат за народен представител в 22 МИР – Смолян и в 25 МИР – София, издигнат от КП "НИЕ ГРАЖДАНИТЕ";

Нако Райнов Стефанов, кандидат за народен представител в 2 МИР – Бургас и в 25 МИР – София, издигнат от КП "НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“;

Румен Александров Младенов, кандидат за народен представител в 1 МИР – Благоевград и 16 МИР - Пловдив, издигнат от КП "НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“;

Чавдар Демиров Борачев, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив и в 17 МИР – Пловдив-област, издигнат от КП "НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“.

Коалиция "БСП за България“: БСП, "Политически клуб Екогласност“, "Политически клуб Тракия“ – 5 сътрудници:

Велизар Пенков Енчев, Кандидат за народен представител в 12 МИР – Монтана, издигнат от КП "БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“;

Пламен Спасов Асенов, кандидат за народен представител в 14 МИР – Перник, издигнат от КП "БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“;

Румен Василев Гечев, кандидат за народен представител в 5 МИР – Видин, издигнат от КП "БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“;

Румен Стефанов Георгиев, кандидат за народен представител в 25 МИР – София, издигнат от КП "БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“;

Стилиян Николов Иванов, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив, издигнат от КП "БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“.

Коалиция "Солидарна България“: партия "Изправи се България“, партия "Българската левица“, партия "Обединена социалдемокрация“ – 5 сътрудници:

Атанас Костов Делибалтов, кандидат за народен представител в 21 МИР – Сливен, издигнат от КП "СОЛИДАРНА БЪЛГАРИЯ“;

Боян Борисов Киров, кандидат за народен представител в 24 МИР – София, издигнат от КП "СОЛИДАРНА БЪЛГАРИЯ“;

Вангел Димитров Арабаджиев, кандидат за народен представител в 1 МИР – Благоевград, издигнат от КП "СОЛИДАРНА БЪЛГАРИЯ“;

Иван Борисов Генов, кандидат за народен представител в 23 МИР – София, издигнат от КП "СОЛИДАРНА БЪЛГАРИЯ“;

Любомир Владимиров Кючуков, кандидат за народен представител в 21 МИР – Сливен, издигнат от КП "СОЛИДАРНА БЪЛГАРИЯ“.

Коалиция "Център“: партия "Свобода“ и "Българска земеделска партия“ - 3 сътрудника:

Кольо Петков Парамов, кандидат за народен представител в 21 МИР – Сливен и в 22 МИР - Смолян, издигнат от КП "ЦЕНТЪР“;

Марин Господинов Узунов, кандидат за народен представител в 21 МИР – Сливен, издигнат от КП "ЦЕНТЪР“;

Пламен Атанасов Русев, кандидат за народен представител в 2 МИР – Бургас, издигнат от КП "ЦЕНТЪР".

Коалиция ГЕРБ/СДС - 3 сътрудника:

Георги Николов Вдовичин, кандидат за народен представител в 2 МИР – Бургас, издигнат от КП "ГЕРБ – СДС“;

Любомир Димитров Христов, кандидат за народен представител в 30 МИР – Шумен, издигнат от КП "ГЕРБ-СДС“;

Станислав Райков Андреев, кандидат за народен представител в 2 МИР – Бургас, издигнат от КП "ГЕРБ-СДС“.

Коалиция "Неутрална България“: Комунистическа партия на България, Българска комунистическа партия, Партия на българските комунисти, "Русофили за възраждане на отечеството“ – 3 сътрудника:

Вълю Раев Илиев, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив и в 17 МИР – Пловдив-област, издигнат от КП "НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ“;

Емил Стефанов Владимиров, кандидат за народен представител в 5 МИР – Видин и в 12 МИР – Монтана, издигнат от КП "НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ“;

Радко Любенов Ханджиев, кандидат за народен представител в 25 МИР – София и в 26 МИР – София- област, издигнат от КП "НЕУТРАЛНА БЪЛГАРИЯ“.

Партия "Възраждане“ – 2 сътрудника:

Иван Йорданов Хартарски, кандидат за народен представител в 5 МИР – Видин, издигнат от ПП "ВЪЗРАЖДАНЕ“;

Рени Иванова Байкова-Узунова, кандидат за народен представител в 30 МИР – Шумен, издигнат от ПП "ВЪЗРАЖДАНЕ“.

Партия "За Велика България“ – 2 сътрудника:

Владимир Йорданов Милков, кандидат за народен представител в 1 МИР – Благоевград, издигнат от ПП "ЗА ВЕЛИКА БЪЛГАРИЯ“;

Илиян Петков Витев, кандидат за народен представител в 15 МИР – Плевен, издигнат от ПП "ЗА ВЕЛИКА БЪЛГАРИЯ“.

Партия "Единение“ – 2 сътрудника:

Хашим Мустафов Реджебов, кандидат за народен представител в 4 МИР – Велико Търново и в 11 МИР - Ловеч, издигнат от ПП "ЕДИНЕНИЕ“;

Христо Георгиев Стоянов, кандидат за народен представител в 16 МИР – Пловдив и в 17 МИР – Пловдив-област, издигнат от ПП "ЕДИНЕНИЕ“.

ДПС – 1 сътрудник:

Рамадан Байрам Аталай, кандидат за народен представител в 17 МИР – Пловдив-област, издигнат от ПП "ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“.

Партия на зелените – 1 сътрудник:

Христо Николов Дунчев, кандидат за народен представител в 11 МИР – Ловеч и в 13 МИР - Пазарджик издигнат от ПП "ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ“.

Български съюз за директна демокрация – 1 сътрудник:

Николай Миланов Николов, кандидат за народен представител в 15 МИР – Плевен и в 25 МИР - София, издигнат от ПП "БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ“.

Партия "Български възход“ – 1 сътрудник:

Георги Сеферинов Георгиев, кандидат за народен представител в 26 МИР – София-област, издигнат от ПП "БЪЛГАРСКИ ВЪЗХОД“.

Партия "Величие“ – 1 сътрудник:

Етиен Херцел Леви, кандидат за народен представител в 24 МИР – София, издигнат от ПП "ВЕЛИЧИЕ“.

Партия "Българско национална обединение“ – 1 сътрудник:

Валентин Асенов Христов, кандидат за народен представител в 9 МИР – Кърджали и в 29 МИР - Хасково, издигнат от ПП “БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ".

Списък на сътрудниците на ДС сред кандидатите за Европейски парламент

"БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“:

Велизар Пенков Енчев, кандидат за ЕП, издигнат от КП "БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“;

Румен Василев Гечев, кандидат за ЕП, издигнат от КП "БСП ЗА БЪЛГАРИЯ“.

"ЛЕВИЦАТА!“:

Димитър Стилиянов Минков, кандидат за ЕП, издигнат от КП "ЛЕВИЦАТА!“;

Янко Любенов Янев, кандидат за ЕП, издигнат от КП "ЛЕВИЦАТА!“.

Партия "ВЕЛИЧИЕ“:

Етиен Херцел Леви, кандидат за ЕП, издигнат от ПП "ВЕЛИЧИЕ“.

"НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“:

Максим Генов Велков, кандидат за ЕП, издигнат от КП "НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“;

Нако Райнов Стефанов, кандидат за ЕП, издигнат от КП "НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“;

Чавдар Демиров Борачев, кандидат за ЕП, издигнат от КП "НИЕ ГРАЖДАНИТЕ“.

"БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“:

Марчело Стоянов Ризов, кандидат за ЕП, издигнат от ПП "БЪЛГАРСКИ ГЛАСЪ“.



Още по темата: общо новини по темата: 621
17.06.2024 »
17.06.2024 »
17.06.2024 »
16.06.2024 »
16.06.2024 »
15.06.2024 »
предишна страница [ 1/104 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Юни 2024 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
България и Войната в Украйна
Местни избори 2023 г.
Природни стихии
50-ото Народно събрание
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
Статистика: