Внесено е предложение изслушването на Гешев в Страсбург да бъде отменено

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
10:40 / 13.06.2023
760
Днес не очаквам да научим някакви нови неща от това, което сме научавали и в LIBE и в подкомисията. Зададени са въпросите от групата на социалистите, знаете Елена Йончева е там. Има три въпроса,които са единствени към главния прокурор, зададени в писмен вид. Аз не очаквам изненади. Това коментира евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Емил Радев от Страсбург. 

Той заяви, че се е поздравил с главния прокурор Иван Гешев преди изслушването му от Мониторинговата група за демокрация, върховенство на закона и основни права на Европейския парламент

"Не очакваме война между институциите. Това, че вървят някакви процедури не прави нещата по-различни, това е демокрацията и разделението на властите. Решенията в съдебната система са в компетенцията на ВСС. Това, което става в България е трус за всички. В момента, в който настоваме да влезем максимално бързо в Шенген, тези процеси не подпомагат добрия имидж на България и кандидатурата ни за Шенеген. Колкото повече пазим имиджа на държавата си, колкото повече работим за влизане в еврозоната и Шенген, колкото по-бързо стане това, толкова повече ще просперира българския народ", подчерта Емил Радев. 

По думите му е решение на президента е кога ще подпише указа за премахването на Иван Гешев от поста главен прокурор.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Киселова от Пещера: Само единни можем да съхраним и предадем след...
Заловиха тираджия, за когото се предполага, че е убил човек в Про...
Катастрофа на АМ "Тракия"! Има и линейка
Божидар Божанов: Разговорът за дясно обединение предстои
Ген. Константин Попов за отбраната на континента: Европа закъсняв...
Адвокатът на Иван: Разплака се, иска да види майка си


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).