Зафиров, БСП: Президентската институция трябва да бъде гарант за начина, по който обществото ще премине през кризите

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
09:08 / 19.01.2022
1029
БСП безспорно даде своята оценка за първия мандат и това е успешен мандат. По-важното е, че и българският народ даде своята оценка. Убедителната победа, която извоюва президентската двойка Радев- Йотова на тези избори, показва тази оценка. Това заяви пред БНТ Атанас Зафиров от БСП.

Безспорно във втория мандат, президентът трябва да покаже своята убедителна функция да бъде истински обединител на нацията, така че президентската институция да бъде един гарант и за начина, по който българското общество ще премине през тези кризи.

Правомощията на президента са много ясно разписани и когато той е на мястото си, а институцията са изпълнени със съдържание, тя може да бъде гарант на нормалното функциониране на държавните власти в условията на упражняване на властта, смята Зафиров.

Когато БСП се запознае с предложенията на президента за промени в Конституцията, ще изрази позицията си, но според Зафиров сегашната е добра, просто законите трябва да бъдат спазвани.

Виж коментарите (0)

Още по темата (270):
22.01.2022 Иво Христов: Радев помете остарелите разбирания
22.01.2022 Плевнелиев: Сега Радев може да направи каквото поиска с държавата
22.01.2022 Президентът: В идните години ще бдя, чакат ни още изпитания!
22.01.2022 Радев и Йотова встъпват в длъжност
19.01.2022 Вицепрезидентът Йотова: Имаше моменти, когато се чувствахме като в обсадена крепост
19.01.2022 Държавният глава: Ще връщам дневния ред към дългосрочните цели на нацията
Още новини от Национални новини:
Бизнесмен: Стотици хиляди българи не могат и не желаят да работят...
Красимир Каракачанов: Армията e била славна, когато България e би...
Задържаха за 72 часа шофьора на тира, който избяга след катастроф...
Проф. Павлов: Изборът на новия папа ще бъде неочакван и няма да е...
Адвокат: Работници от сивата икономика все още не осъзнават, че г...
НИМХ с прогноза за сряда


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).