Зевзеци обърнаха снега на майтап: Поледици по улиците, лафове в интернет

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (2)
08:52 / 06.01.2016
1590
Валежи от дъжд се очакват днес в страната, а това означава всички улици и тротоари, които не са почистени, да се сковат в лед. Хората, и най-вече възрастните, да внимават и да не излизат, ако не им се налага, посъветваха травматолози.

Част от основните пътища са почистени благодарение и на по-топлото време, признаваха вчера снегопочистващите фирми из различните региони. В Пловдив машините дори успяха да влязат в малките улички на ромското гето Столипиново. На повечето места обаче улици бяха оставени в плен на снега и леда. Във Варна шофьор на фадрома е нападнат, докато почиствал улиците от снега. Неизвестен мъж се приближил към машината с дървена бухалка и започнал да налага с нея вратата. Човекът бил бесен от ненормалната пътна обстановка.

На повечето места собствениците нахаеха, че почистването пред офиси, магазини, кооперации е тяхна работа, и ругаеха кметовете.

Тежката зимна обстановка обаче развихри творчеството и из социалните мрежи заваляха вицове.

Най-популярният от тях е "Ако видиш снегорин, пожелай си нещо" или "Един човек чете новините и казва: - Добре де, а преди Лиляна Павлова кой е изкарвал снегорините...", както и "Прощавайте, госпожо министър, винетката важи ли за пистите на Пампорово, Боровец и Банско, или е само за "Тракия", "Хемус" и "Марица"!? Темата за снегорините обаче е най-любима - "Снегорините са като извънземните - всички са чували за тях, но никой не ги е виждал".

Източник: в. "Труд"

Виж коментарите (2)

Още по темата (141):
07.02.2017 Сняг и дъжд в сряда
31.01.2017 Важна новина за хората, смятащи, че сметката им за ток е надписана
29.01.2017 В Пловдив по-студено от Кнежа, вижте къде днес е било най-мразовито
12.01.2017 Тъжно! Жена се влачи в преспите на Бургас
27.04.2016 Климатолог: Чака ни пролетен сняг
26.04.2016 15 сантиметра сняг на "Предела", проходът затворен за камиони
Още новини от Национални новини:
Причините черешите у нас да струват 50-60 лв. за килограм и от къ...
Почина Милена Атанасова
България е изпратила 39 сигнала за опасни стоки към Safety Gate. ...
Крушунските водопади - райското кътче на броени минути от Ловеч
Очите - пещерата, дело на майката природа, която всеки трябва да ...
Колко ще ни струва трапезата за Гергьовден и накъде вървят цените...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).