Жените шефове в България били малко

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (3)
17:14 / 07.03.2016
1042
Жените все още трудно се издигат до високите мениджърски позиции в страната ни. Това обяви председателят на Българската стопанска камара Божидар Данев по време на дискусия за равнопоставеност на жените и мъжете в бизнеса, цитиран от "Дарик".

Според последните изследвания на бизнес средата у нас около 30 на 100 са жените собственици на фирми, или около 40 00 души, посочи експертът от Министерство на икономиката Тихомира Палова. Повечето от дамите, които въртят собствен бизнес, са в областта на търговията и услугите, посочи още Палова.

Все още пред жените, които искат да се занимават с бизнес у нас има високи бариери, а балансът между половете липсва. Около това мнение се обединиха от Българската стопанска камара и Асоциацията на жените предприемачи.

Председателят на Асоциацията на жените предприемачи Славянка Стойкова обясни, че за жените е по-трудно да се издигат до високите мениджърски позиции. "Тези, които разпределят парите в нашето общество, в изключително голям процент са жени. Говорим за 94% от покупките на мебели, например, се вземат от жени, 91% са в пътуванията. Туристическият бранш би спечелил много, ако се ориентира в посока да третира добре жените. Това се надявам в един момент да се случи", обясни специалистът.

Сред идеите за равнопоставеност между половете е и прилагане на квотен принцип при наемане на работа, посочи председателят на Съюза на транспортните работници Екатерина Йорданова.


Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Адел откри недекларирана валута за близо 690 хил. лв.
Браво, прекрасни български деца!
Пети блок на АЕЦ "Козлодуй" спира работа
Първи снимки на инцидента с влака София–Бургас
Наши митничари осуетиха контрабанда на кокаин за около 3 млн. лев...
Прокуратурата ще поиска постоянен арест за 17-годишния, обвинен з...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).