Институции
Общество
Други
Читателски
10 000 лева за деца на починали служители на МВР събраха на благотворителен футболен турнир
Автор: Екип Burgas24.bg 12:05 / 06.06.2022Коментари (0)679
©
10 000 лева за деца на починали служители на МВР събраха на благотворителен футболен турнир, който се проведе на спортен комплекс "Славейков“.

Организатор е СФК“Свети Никола“ с подкрепата на Община Бургас.

18 полицейски отбора от 5 държави спориха за купата. Тя стана притежание на румънците от град Долж. На финала те надиграха тима на Скопие-Северна Македония с убедителното 5:2. Сборен състав от Сърбия и Босна и Херцеговина зае третото място, а четвърти останаха полицаите от Видин,

които са дългогодишни участници в турнира.

Купата на победителите от град Долж-Румъния връчи Диана Саватева – зам.кмет култура, туризъм и спорт.

Останалите призьори бяха наградени от Веселина Деведжиева – началник отдел "Спорт“ в Община Бургас, комисар Неделчо Рачев – началник на

"Охранителна полиция“ и Павлин Ковачев- главен организатор на благотворителния турнир.

Събраната сума от 10 000 лева ще бъде разпределена между 18 деца на починали полицаи до 18 годишна възраст, които живеят в бургаски регион.