120 ретро автомобила шестват в Бургас

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
07:25 / 09.07.2011
895
Рекорден брой ретро автомобили и класически мотоциклети - 120, ще шестват в Бургас тази събота /9 юли/ по време на 4-тия Ретро парад. Само за сравнение през миналата година те са били около 90.

Организатори на инициативата и този път са Община Бургас и Сдружение Бургаски авто-мото клуб "Ретро".

Парадът ще бъде открит от 10.00 часа по традиция пред Пантеона в Морската градина на Бургас. Награждаването е предвидено за 14.00 часа, а шествието е с начален час - 15.00 ч. Маршрутът на парада е бул. "Димитър Димов" - бул. "Булаир" - ул. "Цар Петър" - ул. "Христо Ботев" - ул. "Сан Стефано" - ул. "Константин Величков" - бул. "Димитър Димов" - кв. Сарафово.

Тази година Ретро парада е с международно участие от Турция и Италия. За първи път на него ще бъде представен Кабриолет Джейсън от 1975 г. В света има произведени само 262 такива автомобила /световният шампион от Формила 1 Дженсън Бътън е кръстен на тази кола/. Други класически автомобили, които ще участват в авто шествието за първи път са Фиат Кабриолет от 1925 г. и Фиат от 1919 г.

Автомобилите ще бъдат разделени през 10 години в няколко категории, започващи от 1910-1920 г. до 1980 г.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Украинец предизвика катастрофа на пътя Бургас – Варна
Спипаха дрогиран шофьор на пътя Бургас – Приморско, в колата му о...
Катастрофа до СОМАТ, 3 жени пострадаха
Полицията с подробности за инцидента на Морска гара
Нагла кражба в "Горно Езерово"
Рибар се удави в района на Морската гара


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).