се включи в благотворителния базар за децата на загиналите военнослужещи при изпълнение на служебния си дълг.
Изложбата се организира от Изпълнителна агенция "Военни клубове и военно почивно дело", гр. Бургас към Министерството на отбраната и се провежда за трета поредна година.
За цялата страна Децата на българската армия, останали сираци, са общо 63, като само за Бургаска област те са 9.
Идеята на организаторите е с набраните средства да се подпомогнат децата, които са изгубили родител, работещ в армията.
Да помогнат на своите връстници, в благотворителния базар се включиха деца от много бургаски училища, родители и военнослужещи.
Ръчно приготвени коледни сладки, картички, лакомства, новогодишни играчки, сурвачки и сувенири, бяха само част от многообразието, изпълнило щандовете на базара.
"Благотворителността е нещо, което носим в сърцата си. Тя не се измерва с финансовото благосъстояние на човека, а с потребността да помагаш и да изпитваш пълноценното чувство, че си направил нещо добро. Нека, като общество, да бъдем со
лидарни един към друг, да си помагаме, защото само така групата от хора се превръща в общество.
Нека възпитаваме и децата си в родолюбие и човеколюбие", каза областният управител
Вълчо Чолаков на откриването на благотворителния базар в Дома на армията - Бургас.
На дълбоко хуманното събитие присъстваха още Никодим Стоянов - ръководител на Военно почивния отдел в Бургас, подполковник Данчо Мишленков - началник на Военен отдел Бургас, контраадмирал от запаса Симеон Цеков, капитан втори ранг Хари Господинов от Военно-морска база - Бургас.