“Булгаргаз” чака само пет дни

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
10:03 / 15.09.2008
946
Непосилен ултиматум даде "Булгаргаз" на дружествата в трите града, където в петък бе спряно подаването на гориво. Кранчето в Бургас, Враца и Плевен ще спре отново, ако до петък не се издължат. За 5 дни Враца трябва да приведе 2,7 млн. лева, а Плевен - 3,3 млн. Мисията е невъзможна, заяви зам. изпълнителният директор на дружеството под връх Вола Кремен Георгиев. Според него сумата не би могла да се събере от абонатите само за пет дни. А едва ли ще се намери банка, която да отпусне заем, защото е публична тайна, че топлинната фирма работи на загуба и е във финансов колапс. По всичко личи, че екшънът, който се разигра в петък, ще се повтори, смята Кремен Георгиев. Онзи ден той не допусна специалисти на "Булгаргаз" от поделението му в Ботевград до съоръженията в града. Те обаче спряха синьото гориво, като разкопаха двуметров ров в полето и затвориха крана на отклонението на централния тръбопровод. Според чл. 72 и чл. 73 от Закона за енергетиката никой няма право да въвежда ограничителен режим освен министъра на икономиката и енергетиката и кмета на общината при бедствие или други извънредни ситуации. Така зам.-шефът на "Топлофикация" аргументира негостоприемното си отношение към представителите на "Булгаргаз". По последни данни "Топлофикация"-Враца дължи 4,940 милиона лева. Борчът е бил още по-голям през август, но дружеството е успяло да активизира част от абонатите си, като обяви бонуси за редовните. Всеки, който плаща навреме, получава 4% отстъпка от сметката си. Тези, които платят три поредни фактури в срок, получават 6% намаление.

Така само за две седмици дружеството успя да събере 400 хил. лева и да ги изпрати на "Булгаргаз". С този темп щяхме лека-полека да стопим дълга, но сега сме на колене, призна Кремен Георгиев.

Източник: в. "Стандарт"


Виж коментарите (0)

Още по темата (35):
02.04.2009 Топлофикация Бургас си плаща дълговете, но Булгаргаз спира газа
03.10.2008 Атанас Куманов: До 130 лева за мегаватчас може да стигне цената на топлоенергията в Бургас
29.09.2008 Милен Велчев се обяви против монопола на "Булгаргаз"
29.09.2008 "Топлофикация” в готовност да пуска парното
28.09.2008 Булгаргаз: В понеделник трябва да се подпише споразумението
28.09.2008 Христо Ковачки: Ако фалират топлофикациите, ще фалира цялата енергетика в България
Още новини от Новини от Бургас:
Дадоха старт на рехабилитацията на вълнолома в Бургас
Ще възстановят ли срутената велоалея за "Сарафово"?
Община Бургас иска терен от държавата за новия градски стадион
Центърът за психично здраве вече е собственост на Община Бургас
Приеха бюджета на Община Бургас! Кметът: Темите в него дават бъде...
На 1 000 мъже в Бургаско се падат 1 086 жени


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).