И в Бургас и в Александруполис не съществува почти никаква информация за параметрите и етапите на проекта Бургас - Александруполис, което създава сериозни опасения за екологични последици сред обществеността. От тук нататък нищо не трябва да се предприема от правителствата без знанието и становищата на местните власти в двата града. Около това категорично мнение се обединиха участниците в срещата.
За разлика от българското законодателство в Гърция проектът може да стартира само ако получи одобрението на Общинския съвет в Александруполис.
Димитър Николов запозна гръцкия си колега и местните парламентаристи с резултатите от проведения в Бургас референдум. „Ние бяхме длъжни да чуем мнението на бургазлии за бъдещия петролопровод и допитването беше най- демократичния начин за това", заяви бургаският кмет. Николов допълни, че в месеците от провеждането на допитването до момента, в Бургас не е получавана допълнителна информация за проекта. Констатация за липса на информация бе изразена и от кмета и общинските съветници на Александруполис. „Колкото по- широк дебат съществува по тази тема, толкова ние като администрация ще бъдем по - спокойни", заявиха българските представители.
„Нашето желание е отношенията ни с Александруполис да се развиват все по- интензивно. Освен общите ни опасения за бъдещия проект има и много сфери в културата, бизнеса и общия ни европейски път, по които ще започнем сътрудничество", решиха още кметовете на двата града.