Бургас има нужда от финансова децентрализация, за да се развива, смята Румяна Желева

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
16:30 / 27.03.2009
820
„Във финансовата децентрализация виждам шанса на българските градове и по-малките населени места да просперират и да усвоят средствата по Европейските фондове", заяви по време на семинар на тема „Публично-частно партньорство в Бургас евродепутатът на ГЕРБ Румяна Желева.

Форумът бе организиран от Европейският информационен център в Бургас. В проявата участие взеха представители на всички структури на ГЕРБ в областта, местни организации, фирми и граждани. Според Желева кметовете трябва да работят непрекъснато за разширяване на финансовата самостоятелност на общините и да използват всички свои правомощия и привилегии. Единствено в контекста на една децентрализация и самостоятелност на градовете и общините евродепутатът вижда възможност за реализация на добри поректи, защото хората, които живеят в дадено място, знаят много добре от какво имат нужда, според Желева.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Заради горящ автобус ограничиха движението по АМ "Тракия" в посо...
Летище Бургас посрещна тържествено първия полет, свързващ ключови...
Концесионер за липсата на спасители по родното Черноморие: Не иск...
Отличиха личности, допринесли за развитието на ПГСАГ "Кольо Фичет...
Ще изпратят ли в Гърция българка, участвала в трафик на деца?
Започва рехабилитацията на стария вълнолом в Бургас


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).