Бургаски ученици снимат филм за приюта за бездомни кучета

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
12:13 / 27.06.2018
2214
Бивши и настоящи ученици от
ГПНЕ "Гьоте":
виж още
Намерете бивши съученици, състуденти, колеги и стари приятели! Регистрирайте се или влезте в профила си.
Възпитаници на НЕГ "Гьоте" ще заснемат късометражен филм за Приюта за безстопанствени кучета към Община Бургас. Гимназистите ще работят по проекта, част от иновативното образование в училището.

В рамките на тази седмица, учениците от VIII д и VIII е клас, под ръководството на Рая Василева и Ана Жекова гимназистите ще работят по проекта, разпределени в 8 групи.

Една от групите ще посети приюта и ще заснеме късометражен филм за живота на бездомните кучета в приюта и хората, полагащи грижи за тях. Друга част от екипа ще отговаря за изготвянето на артикули (сувенири и картички), които ще се продават на Благотворителен базар.

Базарът ще се състои на 28.06. и 29.06. в НЕГ "Гьоте" като средствата от него ще бъдат дарени на приюта. Допълнителна информация за базара и представяне на продуктите от проектната седмица  ще бъде изнесена в сайта  на училището.

Благотворителната инициатива е част от въведената иновативната  практика в НЕГ" Гьоте" за  разработване на ученически проекти по различни теми. 

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Градушка колкото орех е ударила няколко български села!
Много бургаски велосипедисти днес получиха фишове
Напредват със строителството на новото училище в "Крайморие"
Новини около ремонта на Белодробната болница
Тийнейджър задигна колата на рускиня в Бургас
Тъст застреля зет си край Бургас


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).