Бургазлии изпращат 2023 година с къпане в морето

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
10:39 / 31.12.2023
2228
Около четири градуса беше температурата на въздуха тази сутрин в Бургас, но се усещаше като един. Температурата на морската вода е около 7-8 градуса.

Има хора обаче, които всяка сутрин влизат да се къпят в морето и за тях градусите нямат никакво значение.

"Това е ритуал и вече нещо най-нормално за нас. Както всеки всяка сутрин закусва, така идваме и ние. След това се чувствам в по-висока кондиция“, коментира Васил Сотиров, който вече 20 години почти всеки ден влиза в морето.

Джико Кузмов също е от така наречените моржове. Той споделя, че със сутрешния си навик поддържа тонуса си.

Според него всеки, който има воля, може да го направи.

"Зареждащо е и цял ден те държи в кондиция. Обикновено можеш да си зададеш въпрос защо не си бил в морето, а не когато си го направил. Чувстваме се полезни, даваме пример и за по младите. По-добре е човек да се чувства здрав и да не мисли за заболявания“, коментира друг любител на зимните къпания пред bTV.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Голямо признание за бургаска учителка
Ето кой е носителят на Голямата награда от Националния литературе...
Закопчаха в Бургас семейство с криминален бизнес
Много сериозно предупреждение за Бургас
BG-ALERT зави в Бургаско! Ето за какво ни предупреди!
10 нови служители следят за по-чист Бургас


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).