Ето как Бургас ще отбележи 142 години от подписването на Санстефанския мирен договор

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
10:41 / 26.02.2020
1553
На 3 март Бургас отново ще отдаде почит към освободителите. Началото на тържествата ще бъде дадено в 11 часа на площада пред Общината. Там ще се проведе ритуал по издигане на националния, европейския и общинския флаг. След това  шествие ще потегли към паметната плоча на генерал Александър Лермонтов, Руския лазарет и паметниците на българските възрожденци-революционери, където ученици ще положат цветя в знак на признателност. От 11:30 часа при Паметника на руските освободители бургаското православно духовенство ще отслужи заупокойна молитва, последвана от военен ритуал за отдаване на почести и полагане на венци и цветя.

На 3 март 1878 г. е подписан предварителният договор, който слага край на Руско-турската война и възкресява българската държавност. Традиционно на тази дата у нас отдаваме почит на всички хора, помогнали за идването на Свободата не само с пушка, а и с писалка в ръка, както и на "бойното" поле на дипломацията.

Очаквайте подробности за останалите събития в програмата за 3 март.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Пожар изпепели апартамент в Бургас, огнеборците рязали външната в...
Слънце до обяд, после - дъжд с гръмотевици
Чужденец остана без думи за условията, отношението и ценоразписа ...
Каква е линията на бедност в Бургаско?
В Бургас стартира нова инициатива
Правителството промени статута на имот, разположен на Товарна гар...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).