 © Burgas24.bg |  | Днес Бургаския окръжен съд има заседание по делото за пране на пари срещу несебърския наркобос Димитър Желязков - Очите и неговите роднини. Според повдигнатото от прокуратурата обвинение, за периода от 2000 г. до 2007 г. Желязков е придобил движимо и недвижимо имущество чрез извършено престъпление, за което има влязла в сила присъда, като ръководител на организирана престъпна група за разпространение на наркотици. Заедно с него пред съда застават майка му Станка Желязкова, вуйчо му Иван Петров и жената с която Желязков живее на семейни начала Антигона Янулис. Близките на Димитър Желязков Очите са привлечени като обвиняеми за това, че са помогнали за преобразуване на парите от престъпна дейност, за която се предполага, че са знаели.
През 2007 г. в банков трезор на името на майка му Станка Желязкова бяха намерени 86 златни монети. Желязков притежава и недвижимо имущество в Несебър, Слънчев бряг, село Кошарица и Сунгурларе.
Сред тях са къща в несебърското село Кошарица, вилата в Сунгурларе, пералня в Несебър с двете жилища над нея и студиото в "Слънчев бряг". Делото влезе в съда от началото на тази година ,но до сега на три пъти бе отлагано поради различни причини- неявяване на адвокат на вуйчо му и заболяване на привлечените роднини-обвиняеми. В момента Димитър Желязков е в затвора в Белене.
Той сключи споразумение с прокуратурата и се призна за ръководител на въоръжена престъпна група с цел разпространение на наркотици. За това му бе наложена присъда от четири години и шест месеца лишаване от свобода. Ако бъде даден ход на делото то ще се гледа днес и утре в Окръжния съд в Бургас.
Източник: Агенция "Фокус" |