Искат забрана за реклама на нетрадиционна ориентация в Бургас

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
10:13 / 22.01.2024
1048
Да се забрани рекламирането на нетрадиционна сексуална ориентация и самоопределянето към пол, различен от биологичния, предлагат общинските съветници от "Възраждане“ в Бургас. Това е заложено в проект за промяна на Наредбата за рекламната и информационната дейност на територията на Община Бургас.

Предложението е в член 5, точка 5, който гласи:

"5. Не се разрешава:

5.5. Разполагането на РИЕ (рекламно-информационни елементи), които:

Да се добави нова буква "е“ с текст:

"Рекламират лица, организации и общности, пропагандиращи нетрадиционна сексуална ориентация и самоопределяне към пол, различен от биологичния“

В мотивите си, съветниците от "Възраждане“ посочват, че според Конституционния съд на Република България традиционно човешкото общество се изгражда върху половата бинарност, т.е. съществуването на два противоположни пола. Биологичният пол е детерминиран по рождение и е в основата на гражданския пол. Именно затова и конституционната дефиниция за брак е "доброволен съюз между мъж и жена“. В последните години е налице наложена публична пропаганда на крайно неприемлив модел на обществена и сексуална ориентация, особено на фона на тежка криза в демографски план и изключително негативна спрямо традиционните за България семейни ценности медийна среда. Разполагането на рекламно-информационни елементи, пропагандиращи нетрадиционна сексуална ориентация и самоопределяне към пол, различен от биологичния, особено в непосредствена близост до учебни заведения, задълбочава кризата в образованието и възпитанието на подрастващите. Именно затова са изключително притеснителни засилващите се тенденции сред българското общество за приемане на хомосексуалните действия като нещо нормално и дори естествено, вследствие на което моралният упадък сред младежта се увеличава. Толерирането на такъв тип обществена пропаганда е недопустимо, предвид засилващия се отрицателен демографски прираст в нашата страна, породен от редица провали в политиките на национално ниво, водещи до неотменно първо място по ниска раждаемост на глава от населението по всички статистики, в сравнение с други страни в Европа и света през годините, поставяйки България в ситуация на демографска катастрофа, пишат още в мотивите си от "Възраждане“.

Докладната записка е внесена и ще се обсъжда на комисии към местния парламент през тази седмица. В законовия срок няма постъпили становища или възражения по проекта за промяна в наредбата.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
В Бургаско: Много пияни и дрогирани шофьори изгоряха!
Спипаха криминален тип от "Победа" с дрога
Криминален тип видя полицаи и хвърли плик с канабис на земята
"Ние не мълчим" се оплакаха, че им пречили да проведат протест
Областният управител на Бургас прие посланика на Аржентина
Шампионът по борба Саид Маалем се закани "да вземе скалпа" на сле...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).