За временни промени в движението по магистралате "Тракия“ – в област Бургас, и "Струма“ – в област Кюстендил, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура“. В две отсечки на "Тракия“ в област Бургас, с дължина от около 900 м, ще се променя организацията на движение в началото на идната седмица.
От 8 ч. на 9 февруари (понеделник) до 8 ч. на 11 февруари (сряда) в района на 337-и и 348-и км на автомагистралата ще е ограничено движението в изпреварващата лента в платното за Бургас за извършването на асфалтови работи при изграждането на "прозорец“ в средната разделителна линия на магистралата.
Трафикът ще преминава в активната. От пътната агенция посочват, че планираните дейности са, за да се осигури възможност на превозните средства да преминават от едното в другото платно за движение във връзка с предстоящи ремонтни дейности в участъка.
През следващата седмица - на 11 и 12 февруари, за изграждане на станция на мобилен оператор ще се променя и организацията на движение в тунел "Блатино“ на автомагистрала "Струма“ в област Кюстендил.
От 8 ч. на 11 февруари до 18 ч. на 12 февруари ще бъде ограничено преминаването в тръбата за Благоевград. Трафикът ще преминава двупосочно в тръбата за София.
Необходимо е шофьорите да се движат с повишено внимание, като спазват пътната сигнализация и ограничението на скоростта до 50 км/ч.
Агенция "Пътна инфраструктура“ се извинява на шофьорите за причиненото неудобство, но дейностите са необходими, за да се осигури безопасността на движение. Апелът към водачите е да карат внимателно, да спазват правилата за движение и ограниченията на скоростта, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи.
Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от интернет страницата на АПИ - www.api.bg, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20.
Изграждат "прозорец" в средната разделителна линия на магистрала "Тракия"
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ||||||
| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
| 30 | 31 | |||||
Кражба на строителни материали от склад в Бургас
17:26 / 06.03.2026
Важно, шофьори! Въвеждат временна организация на движението по пъ...
16:38 / 06.03.2026
Ескадрила щъркели в небето над Бургас
15:45 / 06.03.2026
Актуални теми
Зареждане ...

12:46 / 08.02.2026
1513





Даскала1
на 08.02.2026 г.
И тези прозорци ще останат вечни. Причината - това са резерни самолетни писти. Имаше една такава малко преди Пловдив. Анадъмо?
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.