Кметът: От днес детските градини в Бургас ще работят в режим на "засилен филтър"

Автор: ИА Фокус
Коментари (1)
12:59 / 10.01.2023
2587
От днес, 10 януари, детските градини на територията на община Бургас ще работят в режим на "засилен филтър“. Това съобщи кметът на Бургас Димитър Николов, предаде репортер на Burgas24.bg. 

"Основание за заповедта ми са препоръките от РЗИ-Бургас и повишената заболеваемост на децата от остри респираторни заболявания, грип и скарлатина. Ограничава се достъпът на родители в детските заведения, забранява се посещаването на болни деца и на болни служители в градините, както и сливането на различни градински групи", заяви кметът. 

Другите противоепидемичните мерки, които се налагат със заповедта, са носене на предпазни средства от персонала на детските заведения, проветряване и извършване на двукратна дезинфекция на всички помещения и играчки, както и в менюто на децата да бъдат включено достатъчно количество тонизиращи напитки, като билков чай, мляко, прясно изцедени сокове и цитрусови плодове.

"Актуалните данни към момента сочат, че в община Бургас процента на отсъстващите от детските градини деца е общо 33 % от всички, които посещават детско заведение. След малко ще присъствам на заседание на областния щаб, за да се вземе решение за училищата на база данните на РЗИ за процент отсъстващи ученици, заради заболеваемост. Ще ви информирам допълнително за решенията, касаещи Община Бургас", посочи кметът Димитър Николов.

Виж коментарите (1)

Още по темата (77):
28.06.2024 Спират информационния портал за COVID-19
02.04.2024 Доц. Кунчев: Ако една кашлица се задържа повече от седмица и не се поддава на нормалното лечение с антибиотици, направете изследване
10.01.2024 Расте броят на пациентите с респираторни заболявания в Бургас
17.01.2023 Край! Учениците в Бургас се връщат в класните стаи!
17.01.2023 Решават за грипната ваканция в Бургас
12.01.2023 От днес: Учениците в Бургас са в грипна ваканция
Още новини от Новини от Бургас:
Важно, шофьори! От днес на тези места в Бургас синята зона е факт...
Пожар изпепели апартамент в Бургас, огнеборците рязали външната в...
Слънце до обяд, после - дъжд с гръмотевици
Чужденец остана без думи за условията, отношението и ценоразписа ...
Каква е линията на бедност в Бургаско?
В Бургас стартира нова инициатива


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).