Кметът настоява да отпаднат визите за туристи до 18 години

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
12:59 / 12.03.2009
1327
Кметът на Бургас Димитър Николов настоява да отпаднат визите за туристи до 18 години. Според него по този начин ще бъде премахната една сериозна бариера за почивка в България и ще се привлекат повече чуждестранни туристи още през лятото на 2009 година.

„В момента сме в остра конкуренция с всички туристически държави, които се надпреварват да предлагат атрактивни предложения за привличане на туристи като противовес на световната икономическа криза. Държавата трябва да реагира много бързо и да отмени визите за деца, защото това е ограничителен режим, който демотивира посещаемостта им по нашето Черноморие", заяви Николов.

Той обяви предложението си на среща с представители на дипломатическия корпус и търговско-промишлената палата в Бургас. В дискусията бяха набелязани мерки за насърчаване развитието на бизнеса и привличане на чуждестранни инвестиции в условията на световна икономическа и финансова криза.

В срещата взеха участие Генералният консул на Турция в Бургас Исмаил Сефа Юджеер, почетният консул на Русия в Бургас Тонко Фотев, почетният консул на Румъния в Бургас Евгения Попеску, почетният консул на Беларус в Бургас Атанас Попов, почетният консул на Индия в Бургас Любомир Манджуков и председателят на Бургаска търговско-промишлена палата Цанко Иванов.

Идеята на Николов за стимулиране на детския туризъм у нас получи подкрепата на дипломатите. Българското Черноморие традиционно предлага добри условия за организиране на летни ученически лагери и екскурзии. През последните години обаче визови проблеми намалиха потока от деца-туристи.

Кметът Николов и дипломатите бяха единодушни, че по време на криза трябва да се използват всички възможни контакти на ниво бизнес-организации и търговски палати, като специален акцент се постави върху туризма в Бургаски регион.

Димитър Николов предложи на консулите срещите в този формат да станат регулярни, за да се обсъждат различни актуални теми и да се търсят формули за насърчаване на бизнеса и намаляване на безработицата в Бургас.

Темата за отпадането на визите за туристи до 18 години ще бъде представена от Николов и на предстоящото редовно заседание на УС на АБЧО /Асоциация на българските черноморски общини/ в Несебър на 14 март. Ако бъде подкрепено и от останалите кметове, предложението ще бъде изпратено като официално писмо от името на организацията до външния министър Ивайло Калфин.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Заради горящ автобус ограничиха движението по АМ "Тракия" в посо...
Летище Бургас посрещна тържествено първия полет, свързващ ключови...
Концесионер за липсата на спасители по родното Черноморие: Не иск...
Отличиха личности, допринесли за развитието на ПГСАГ "Кольо Фичет...
Ще изпратят ли в Гърция българка, участвала в трафик на деца?
Започва рехабилитацията на стария вълнолом в Бургас


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).