Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Криминални
Институции
Общество
Други
Читателски
НАП-Бургас завършва годината с внесени в бюджета 306 млн.лв. данъци и 355 млн.лв. осигуровки
Автор: Екип Burgas24.bg 14:02 / 17.12.2015Коментари (0)822
© Burgas24.bg
Ръст на доброволносттта при заплащането на задълженията, в това число и на просрочените, повишена ефективност на контролните действия и подобряване качеството и бързината на обслужването на клиентите, отчетоха от териториалната дирекция на НАП Бургас на финален за годината брифинг.
Териториалната дирекция на Националната агенция за приходите в Бургас завършва годината с внесени в Републиканския бюджет 306 млн.лева данъци и 355 млн.лева осигуровки.

През 2015 г. са ревизирани 995 фирми от Бургас, Ямбол и Сливен като средната разкриваемост на ревизионен акт е 78 000 лева. Вследствие на контролните действия на органите по приходите са разкрити допълнително установени данъчни и осигурителни задължения за над 77 млн.лв. От тях 56 млн.лева е данъкът добавена стойност, който е трябвало да бъде внесен. Ревизорите на ТД на НАП Бургас са предотвратили с действията си ощетяване на бюджета с тази сума. Също чрез ревизии са установени невнесени осигуровки за 4,5 млн.лева. За разминавания между придобито имущество и получени доходи, 36 физически лица са в процес на ревизия.

През летния сезон са извършени 1951 проверки на търговски обекти главно по Южното Черноморие, резултатът от тях е 345 акта, най-вече за неиздаване на касови бележки и излизане на светло на обороти за стотици хиляди левове.
Един от приоритетите на приходната администрация е увеличаване дела на доброволността при заплащането на данъчните и осигурителни задължения и в тази посока НАП Бургас отчита положителна тенденция. От началото на годината са събрани 222 милиона лева просрочени задължения. Близо 80 процента от тях са платени доброволно, без да се достига до използване на крайните мерки, позволени от закона, бе посочено още на брифинга.
Повече от 600 фирми, всяка една от които със задължение над 50 000 лв., са под директното наблюдение на териториалния директор. "Извършваме непрекъснат мониторинг на задължените лица, следим тяхното поведение и правим срещи като в тези случаи имаме ясно и недвусмислено послание - търсете НАП, винаги може да се достигне до взаимноприемливо решение за разсрочено погасяване на задълженията. Целта ни е не да разпродаваме фирмени активи и съответно бизнесът да получава допълнителни усложнения, а тъкмо обратно. Вследствие на тази наша проактивна политика към задължените лица имаме влезли в сила повече от 1000 разрешения за неотложни плащания", коментира директорът на НАП Бургас Татяна Кънчева.

Приходното ведомство е събрало принудително и 39 милиона лева, включително и за външни за НАП взискатели като например КАТ и различни държавни институции. НАП Бургас е извършил и 25 запора на каси, като общата иззета сума е 106 000 лева. От проведените от началото на годината 122 търга, в бюджета са влезли един милион и седемстотин хиляди лева.

От продажба на имоти, отнети от престъпния свят в полза на държавата, са реализирани близо половин милион лева, а от продажба на благородни метали, също конфискувани за държавата - близо 400 хил.лева.

На брифинга бе посочено още, че НАП е администрацията, която предлага най-много електронни услуги на своите клиенти. В сферата на обслужването Бургаската приходна администрация отчита повишена ефективност, професионализъм и коректно отношение към клиентите. Чрез предлаганото електронно обслужване, на бизнеса са спестени време и средства. Над 30 хиляди лица от региона вече притежават персонален идентификационен код (ПИК) и могат освен всичко останало, и дистанционно да контролират своите работодатели.

От НАП Бургас напомниха, че до 23 декември тази година, могат да се възстановяват по досегашните правила прекъснати здравни права. От 28 декември 2015 г., възстановяването на прекъснат здравен статус ще става като се внесат дължимите вноски не за 36 месеца, както беше досега, а за 60.

В заключение от приходното ведомство в морския град апелираха да се изискват касови бележки, да се упражнява граждански контрол върху търговските обекти и да се възползваме от възможността да се печели чрез Лотарията на НАП.









Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Още новини от Новини от Бургас:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
България в еврозоната
Намериха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, разследват убийство
Кабинетът "Желязков"
Закупуване на самолети F-16
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
Статистика: