85 детски лагера е проверила БАБХ-Бургас от началото на сезона, каза пред журналисти д-р Георги Митев, директор на Областната дирекция на Агенцията по безопасност на храните след проверката на Северния плаж по сигнал на концесионера за нерегламентирана продажба на царевица.
Той обясни, че всеки, който се занимава с изхранване на детски лагери е длъжен да заяви предварително, независимо, че обектът му е вече регистриран, датата на тръгване и пристигане на децата.
"Тези обекти се проверяват много стриктно, както и детските кухни", категоричен бе д-р Митев.
Той обясни, че в Агенцията в Бургас е постъпил сигнал за натравяне на детски танцов ансамбъл в Созопол. По неговите думи, групата е била изхранвана от нерегламентиран обект, по желание на ръководителите на групата, които в последния момент са избрали въпросното заведение. При проверката е установено, че не става въпрос за хранително натравяне от храната в заведението.
"За нас е голям проблем, ако самите ръководители на групите не ни казват къде ще се хранят. Те също могат да подават заявления до нас", обясни д-р Митев.
Източник: Радио "Фокус"