Подписката за свободен достъп до Морската гара бе внесена при областния

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
14:39 / 03.07.2014
1135
Днес областният управител на област Бургас Павел Маринов прие в сградата на Областна администрация в Бургас по тяхно искане представители на Инициативен комитет с председател Даниела Бонева. В присъствието на заместник областните управители Евгени Врабчев, Юсеин Мехмед, главния секретар на областна администрация Севим Неджатиева и представители на медиите от името на обществеността членовете на Инициативния комитет връчиха на Павел Маринов подписка с имената на 13 580 граждани, които през последните месеци са се подписали под искане Пристанище Бургас да бъде отворено за свободен достъп за граждани.

Павел Маринов благодари на членовете на Инициативния комитет за проявената от тях гражданска активност като изрази своята пълна подкрепа на инициативата за осигуряване на свободен достъп на гражданите до Пристанище Бургас. Той заяви, че изпълнението на тази навременна обществена инициатива е възможно само с подкрепата на всички заинтересовани страни, без оглед на институционални различия и политическа принадлежност при продължаващ обществен натиск от страна на гражданите.

От своя страна Областният управител на Бургас се ангажира да предаде подписката със съответните подкрепящи, придружаващи писма на областна администрация в Бургас до Народното събрание, Министерски съвет и Министерството на транспорта с настояване за регламентиране на бъдещия разрешен свободен достъп на гражданите до Пристанище Бургас.

Членовете на Инициативния комитет изразиха своята благодарност пред Областния управител за оказаните от него разбиране и подкрепа за тяхната гражданска инициатива и декларираха готовност да продължат събирането на подписи до окончателно разрешаване на проблема.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
От "Демократична България" предлагат парламентът да излезе с твър...
Голямо признание за бургаска учителка
Ето кой е носителят на Голямата награда от Националния литературе...
Закопчаха в Бургас семейство с криминален бизнес
Много сериозно предупреждение за Бургас
BG-ALERT зави в Бургаско! Ето за какво ни предупреди!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).