По внесен обвинителен акт на Районна прокуратура -Бургас съдът постанови осъдителна присъда спрямо Виталий Ч. (български гражданин). Той е признат за виновен за това, че на 28.09.2015г. в гр.Бургас, в апартамент, находящ се в гр. Бургас, ул. "Гладстон", държал на твърд диск на преносим компютър, порнографски материали за създаването, на които е използвано лице ненавършило 18 години, като същите е набавил за себе си чрез информационна технология - интернет връзка и придаден IP адрес към 28.09.2015 г. - престъпление по чл.159 ал.6 от НК.
Виталий Ч. е признат за виновен за това, че на 28.09.2015 г.,в гр.Бургас, при условията на съвкупност с горепосоченото деяние, в апартамент, находящ се в гр. Бургас, ул. "Гладстон", чрез компютърна програма за споделяне на файлове инсталирана на твърд диск на преносим компютър, посредством информационна технология - интернет връзка с доставчик и придаден IP адрес към 28.09.2015 г., разпространявал порнографски материали за създаването, на които е използвано лице ненавършило 18 години - престъпление по чл.159 ал.4 вр. ал.2 вр. чл.23 ал.1 от НК.
Виталий Ч., който има завършена магистърска степен по теология (библейско и догматическо богословие), е с наложено наказание от 1г. и 9м. "лишаване от свобода", изпълнението на което е отложено за срок от 4 години. Наложена му е и "глоба" в размер на 2500лв.
Виталий Ч. притежавал преносим компютър зарядно устройство, ведно със съдържащ се в него хард диск , които съхранявал на домашния си адрес в гр.Бургас. Той осъществявал достъп до интернет посредством посочената компютърна конфигурация, чрез услугите на доставчик на интернет. Виталий Ч. проявявал интерес към порнографски материали-аудиовизуално произведения и снимки, за създаването, на които са използвани лица, ненавършили 18 години, и воден от този си интерес започнал да се снабдява с такива произведения от интернет, използвайки собственият си компютър. Снабдяването с тези произведения подсъдимият извършвал посредством компютърна програма за споделяне на файлове, която е била инсталирана на компютъра му.
В СБОП-Бургас постъпила информация,че на 24.06.2015г. потребител с IP адреса на подсъдимия е проявил неестествено повишена активност в интернет пространството, като генерирал голям по обем трафик на данни насочен към сървъри извън територията на Република България. Трафикът бил насочен към сървъри за споделяне на информация, от които се споделяли порнографски видеоматериали с участието на малолетни лица.
При извършването на компютърно-разузнавателни мероприятия служителите на СБОП-Бургас установили, че около 15.20 часа на 28.09.2015г. се разпространява до неограничен брой потребители в интернет пространството файлове с порнографски видеоматериали с участието на малолетни и непълнолетни лица.
При неотложност на случая и като единствена възможност за събиране и запазване на доказателствата на 28.09.2015 година за времето от 18.50 часа до 19.30 часа било извършено претърсване и изземване в апартамента, обитаван от подсъдимия. Било установено, че на компютъра е инсталирана компютърна програма за споделяне на файлове. При стартиране на тази програма бил установен файл с обем от 7.05 GB заявен за сподeляне, който при пускането на програмата стартирал споделянето на файловете в него, които били с порнографско съдържание. Било установено, че на работния плот на компютъра се намират изведени две папки с големина от 29.1 GB, които съдържали порнографски материали.
Присъдата на Районен съд-Бургас може да бъде обжалвана пред Окръжен съд -Бургас.
Порнография в бургаски апартамент! Виновникът е теолог, зарибявал деца в интернет
©
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | |||||
Световните звезди победиха българските легенди в шоуто "Мач на на...
20:48 / 06.06.2026
Стилиян Петров подари специален подарък на Илияна Йотова преди "М...
20:52 / 06.06.2026
Енчо Керязов: Длъжни сме да се обединим и да покажем, че сме зае...
20:51 / 06.06.2026
Димитър Бербатов: Събираме се в подкрепа на една много добра кауз...
20:51 / 06.06.2026
Обявиха жълт код за порои и градушки в Бургас и още 5 области в н...
18:01 / 06.06.2026
Неадекватен мъж нападна шофьор в Бургас и заплаши да отвлече авто...
16:33 / 06.06.2026
Актуални теми
Зареждане ...

10:19 / 26.01.2017
7712






Чопър
на 27.01.2017 г.
Sargon III и Elohim,такива като вас са като Виталий Ч. Безродни,платени путинофилски ку..р..ви. Не четете 'новината" а реагирате само срещу това,че пишем истини за въшливите ви приятели и скапаната Им кочина. Такива като вас не са българи,както и Виталий Ч!
pest
на 26.01.2017 г.
Другарят им лилиПутин наскоро нали каза, че руските проститутки били най-добри в света ( скандалът с някакви записи, които никой не е виждал, с Тръмп в мАсковски хотел). К'во ги дири тоя при децата в България?!
4000
на 26.01.2017 г.
По радиото беше малко по-пълно поднесена новината за този Виталий Ч., а именно, че наскоро е получил българско гражданство. Кой беше по натурализациите - Королева Марго? Интересна сюжетна линия - контрапрезидент, "православие", дигитални информационни и библиотечни умения.
Чопър
на 26.01.2017 г.
Какво викаше,депутата от путинската Дума,товарищ Толстой...ще ви купим всичките! Почнали са и от децата. Блядове гнусни.
Kiro_BG
на 26.01.2017 г.
Виталий Ч. пак някоя руска сган.....не им стигна 60г. да ни "оправят" ами продължават наследниците на червената армия да вършат зулуми в България!!
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.