Проучването на тракийското светилище край Приморско е предвидено за ноември

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
13:19 / 22.08.2008
760
През настоящата година се наблюдава увеличение на посетителите на Бургаския регионален музей. Това се дължи на по-добрата рекламна визия на музея, каза  директорът Бургаския регионален музей Цоня Дражева.

Като един от най-интересните обекти през настоящия археологически сезон, Дражева открои разкопаването на Термополис - едни от най-известните минерални бани от периода I - XVII век. Има точни извори, които показват откога са посещавани баните и какви болести са лекувани там, обясни директорът на Регионалния музей. Дражева добави, че баните представляват една голяма обществена постройка, която има различни помещения и е доказателство за това, че общественият живот е бил съсредоточен именно там. Работата по проекта продължава вече месец, като в разкопките участват студенти и опитни работници от други проекти.

Цоня Дражева посочи, че археологическият сезон за областта ще продължи до Коледа. Регионалният музей участва в общия проект на Министерство на културата и община Созопол за проучванията на острова Св. Иван и в стария град - Крепостна порта. За ноември е предвидено да започне проучването на тракийското светилище край Приморско.

Източник: Агенция "Фокус"


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Заради горящ автобус ограничиха движението по АМ "Тракия" в посо...
Летище Бургас посрещна тържествено първия полет, свързващ ключови...
Концесионер за липсата на спасители по родното Черноморие: Не иск...
Отличиха личности, допринесли за развитието на ПГСАГ "Кольо Фичет...
Ще изпратят ли в Гърция българка, участвала в трафик на деца?
Започва рехабилитацията на стария вълнолом в Бургас


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).