РИОСВ провериха цветарниците за Осми март, не откриха нарушения

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
12:55 / 08.03.2019
1496
Проверки за незаконна търговия със защитени пролетни растения извършиха експертите от РИОСВ-Бургас. Проверени бяха търговски обекти и пазари за цветя в Централна градска част и комплексите на града. При проверките не са констатирани нарушения на Закона за биологичното разнообразие. Раздадени са информационни материали с най-често използваните за букети видове пролетни растения – пролетна циклама (ботурче), снежно кокиче, червена съсънка, оливиеров минзухар, кавказка иглика, битински синчец и др.

Съгласно Закона за биологичното разнообразие, ако бъде установено нарушение, физическите лица се наказват с глоба от 100 до 5000 лв., а за юридическите и едноличните търговци санкцията е от 500 до 10 000 лв.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Нефтени петна изплуват на плажа в Поморие
Бургазлията Иван Русинов, който гълташе кренвирши в "България тър...
Водолази възстановиха важен знак край "Света Анастасия"
Спешната помощ по морето остава проблем преди новия летен сезон
Мъж от Бургас е откаран с медицински хеликоптер за спешна операци...
Сурикатите от зоопарка в Бургас станаха родители на три нежни беб...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).