Сдружение SOS-ПТП и БЧК - Бургас организират кампания "Избирам живота“

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
10:09 / 24.04.2017
1589

В края на април Сдружение SOS-ПТП и БЧК - Бургас ще стартират кампанията "Избирам живота". В рамките на един месец те ще изнасят лекции в часовете по ПДП (Първа Долекарска Помощ), които са задължителни за младите водачи на МПС и за бъдещите шофьори. На тези лекции ще бъде прожектиран кратък филм, показващ най-честите причини за ПТП, както и как да се предпазим от такива инциденти.

Статистиката показва, че за младите водачи опасността от участие в ПТП е до четири пъти по-голяма от тази на водачите с опит. Именно поради тази причина двете организации са категорични, че тази лекция ще е от изключителна полза за бъдещите шофьори. Освен това в часовете по ПДП (Първа Долекарска Помощ) присъстват и много абитуриенти, а, както е известно, по време на техните балове процентът на катастрофи нараства.

Лекциите ще се провеждат в областният център на БЧК - Бургас.

Интересен факт е, че в лекциите ще присъства и една много любопитна личност, наречена "Посланик на живота". В ролята на този посланик ще влезе момиче-член на Сдружение SOS-ПТП, което преди няколко години претърпя изключително тежко ПТП, при което пострада жестоко. В момента все още тече нейното възстановяване, но с всеки изминал ден тя показва невероятна вола за живот и борба с тежките удари на съдбата.

"Посланик на живота" ще води лекцията с младите водачи, ще бъде техен ментор относно това какво преживява човек, който попадне в ПТП и как може да намерим воля да се преборим с това.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Световните звезди победиха българските легенди в шоуто "Мач на на...
Стилиян Петров подари специален подарък на Илияна Йотова преди "М...
Енчо Керязов: Длъжни сме да се обединим и да покажем, че сме зае...
Димитър Бербатов: Събираме се в подкрепа на една много добра кауз...
Обявиха жълт код за порои и градушки в Бургас и още 5 области в н...
Неадекватен мъж нападна шофьор в Бургас и заплаши да отвлече авто...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).